Proč se zřítilo letadlo se Salou? Pilot údajně neměl potřebnou licenci

Proč se zřítilo letadlo se Salou? Pilot údajně neměl potřebnou licenci

Emiliano Sala přestoupil v lednu 2019 z Nantes do Cardiffu, za velšský tým si ale nikdy nezahrál. Během jeho cesty k novému působišti se zřítilo letadlo a argentinský útočník zahynul nad kanálem La Manche. 

Sala byl dlouho nezvěstný a jeho tělo se v moři našlo až několik měsíců po letu z Francie do Walesu. Příčiny selhání nebyly dlouho známy, více než rok po útočníkově smrti ale vyšly na povrch informace, že prý pilot letadla postrádal potřebnou licenci.

Jména řídícího pilota je David Ibbotson. Samozřejmě i on při letu zahynul a proto trvalo tak dlouho, než se zjistilo, že Ibbotson nebyl držitelem licence pro řízení osobních letadel. Letadlo prý letělo za nestandardních podmínek a špatného počasí, nebylo to však v takovém stavu, za kterých by se nedalo provozovat letadlo.

Tedy pro zkušeného pilota. Tím Ibbotson podle těchto informací nebyl. I přesto ale samotná vina není pouze na zesnulém pilotovi. Letadlo údajně během letu postihly netradiční potíže s motorem, které byly s největší pravděpodobností pro pasažery a posádku letadla osutné.