Rummenigge se zlobí na vedení bundesligy. O víkendu by se hrát mělo, myslí si šéf Bayernu

Rummenigge se zlobí na vedení bundesligy. O víkendu by se hrát mělo, myslí si šéf Bayernu

Stejně jako ligy ve Španělsku či Itálii musela svou činnost přerušit i německá bundesliga. Kvůli šíření koronaviru se nakonec neodehraje žádná z nejlepších pěti evropských soutěží a ani české ligy tu první nevyjímaje. S tím ale nesouhlasí boss Bayernu Mnichov.

A důvod je zřejmý - peníze. Vysílací práva na bundesligu jsou předplacené na celou sezónu pro příslušné televizní kanály a kvůli přerušení přijdou o dost peněz jak funkcionáři, tak jednotlivé kluby. Zdraví je samozřejmě přednější, Rummenigge se ale domnívá, že se zavřeným stadionem by se bundesliga odehrát mohla.

"Chápu, že nákaza je pro svět problém, ale nemyslím si, že je přerušení bundesligy dobrý krok. Klidně se mohlo hrát za přísnějších hygienických podmínek se zavřenými stadiony a ekonomický dopad by nebyl tak markantní. Nepřišli bychom o peníze z vysílání v televizi. O peníze jde," říká Rummenigge.

Přerušení bundesligy bylo ale jen otázkou času. Nejhorší je situace v Itálii a místní Serie A je už odkládána nějaký ten pátek, tento víkend se k ní přidá i La Liga, neboť basketbalista Realu Madrid měl pozitivní test na koronavirus a celý první tým fotbalového Realu je v karanténě a i samotný virus ve španělsku nebezpečně řádí, a pozitivní nález měl například i trenér Arsenalu či hráč Chelsea. V neposlední řadě se do klubu uzavřených soutěží přidala právě bundesliga, Ligue 1 či všechny české ligy.