Čtyři varianty letošní sezóny Premier League

Čtyři varianty letošní sezóny Premier League

Anglická Premier League se v nadcházejících týdnech hrát nebude a je otázkou, zda se letošní sezóna vůbec dohraje. Zde jsou čtyři možné varianty dalšího průběhu tohoto ročníku Premier League. 

1. varianta: Premier League se opět začne hrát v dubnu, případně později, jakmile dojde k uklidnění situace. Drtivá většina anglických klubů souhlasí i s případným dohráním v létě, jelikož EURO 2020 bude pravděpodobně odloženo na následující rok. 

2. varianta: Okamžité ukončení sezóny a udělení titulu Liverpoolu. Žádný celek by nesestupoval, ale z Championship by postoupili mezi elitu Leeds United a West Brom. Následující ročník by tak absolvovalo 22 týmů a každý by odehrál 42 utkání.

3. varianta: Anulace celé sezóny bez odevzdání titulu. Momentálně nejméně pravděpodobná varianta. Příští sezónu by hrálo stejných 20 týmů.

4. varianta: Současná tabulka by byla konečnou. Tato možnost je také nepravděpodobná, neboť by se proti tomuto rozhodnutí zcela jistě postavily kluby, které momentálně okupují sestupové příčky. Tedy Aston Villa, Bournemouth a Norwich.