Naštvaný Rooney: Ukázala se neschopnost vedení ligy i naší vlády

Naštvaný Rooney: Ukázala se neschopnost vedení ligy i naší vlády

Wayne Rooney se ostře pustil do vedení anglického fotbalu i vlády. Vůbec se mu nelíbilo zdlouhavé otálení s přerušením ligy kvůli pandemii koronaviru. Hráči byli pokusní králici, řekl.

Fotbal v Anglii byl přerušen až poté, co se nakazil trenér Arsenalu Mikel Arteta. „Proč jsme čekali až do pátku? Proč musela Anglie udělat správné rozhodnutí až poté, co onemocněl Mikel Arteta?“ napsal Rooney ve sloupku pro deník The Times. „Pro kluby, hráče a jejich rodiny to byl nepříjemný týden, ve kterém se ukázala neschopnost vedení ligy i vlády,“ je uvedeno na aktualne.cz.

Čtyřiatřicetiletý Rooney přirovnal fotbalisty v Anglii k pokusným králíkům. „U nás až po mimořádném zasedání vedení soutěží bylo konečně uděláno správné rozhodnutí. Do té doby to téměř vypadalo, že s fotbalisty v Anglii se zachází jak s pokusnými králíky. A spoustu hráčů napadlo, jestli náhodou nejde v první řadě o peníze,“ znechuceně dodal bývalý hráč Manchesteru United.

„Naštěstí se nakonec udělalo správné rozhodnutí, protože když jsou v ohrožení lidské životy, tak musí být na prvním místě,“ přidal trochu spokojenosti útočník Derby, kde působí jako hrající trenér.

Podle Rooneyho se přerušená sezona dokončí. „Klidně budeme hrát až do září, když budeme vědět, že my i fanoušci jsme v bezpečí. Je to naše práce,“ cituje bývalého anglického reprezentanta aktualne.cz.