Liga mistrů by se mohla dohrát turnajem Final Tour, jako v basketbalu

Liga mistrů by se mohla dohrát turnajem Final Tour, jako v basketbalu

Španělský deník As došel k závěru, že je závěrečný turnaj pro čtyři nejlepší týmy jednou z variant řešení k ukončení Ligy mistrů. UEFA má na stole vícero řešení. Varianta formátu Final Tour je aktuálně nejpravděpodobnější.

I Evropská liga by se mohla dokončit stejným způsobem, tedy zápasy hranými pouze na jeden zápas. Aktuálně jsou obě evropské pohárové soutěže přerušené.

Finálový duel Ligy mistrů je naplánován na 30. května v tureckém Istanbulu, ještě před tímto datem, by se oba semifinálové duely stihly uskutečnit. Evropská liga má vyvrcholit 27. května v polském Gdaňsku.

Liga mistrů se přerušila v rozehraném osmifinále. Odehrát zbývají ještě čtyři odvety. V Evropské lize se zatím odehrálo šest z osmi úvodních osmifinálových zápasů.

Pokud by se zavedl finálový turnaj, znamenalo by to značnou úsporu času. Velkou otázkou však je, zda se ještě vůbec dohrají odložené osmifinálové zápasy, natož čtvrtfinálové.

Jasněji bude v úterý, kdy bude UEFA jednat o budoucnosti soutěží a letošního Eura. Jednání proběhne prostřednictvím videokonference se zástupci všech 55 členských zemí, informuje web sport.ceskatelevize.cz.