Ozbrojení lupiči vykradli Vertonghenův dům, zatímco hrál Ligu mistrů

Ozbrojení lupiči vykradli Vertonghenův dům, zatímco hrál Ligu mistrů

Rodinu belgického stopera ve službách Tottenhamu v úterý vykradli lupiči. Ti se do jeho domu vloupali, když obránce Spurs byl s týmem na osmifinále Ligy mistrů v Lipsku.

Agentura Reuters informuje, že dle policie do domu vnikla čtveřice ozbrojených mužů v kuklách. Vertonghenovu ženu a děti ohrožovali noži. „Nikdo nebyl zraněn a pachatelé utekli dřív, než dorazila policie. Vyšetřování proto nadále pokračuje,“ uvedla policie v prohlášení.

Stoper Tottenhamu není jediný fotbalista v Anglii, který se stal terčem lupičů. Nemusíme chodit daleko pro další příklady. Vloni ozbrojení zloději aut napadli dva hráče Arsenalu – Mesuta Özila a Seada Kolašinace, chtěli jim ukrást auto. Tato situace dopadla tak, že Özil se stihl schovat do restaurace a Kolašinac za pomoci restauračního personálu dvojici zlodějů zahnali. Těm pak soud naložil deset let ve vězení.

V únoru byl už podruhé vykraden dům Sadia Maného z Liverpoolu. Senegalský útočník hrál rovněž osmifinále Ligy mistrů proti německému celku, jenom ne z Lipska, ale z Mnichova.

Smutnější přepadení se odehrálo v říjnu v roce 2014, když brankáře a kapitána fotbalistů JAR zastřelili, ten při přepadení bránil přítelkyni.