Kadlec: Mám šťastný a krásný život, kdybych si stěžoval, bylo by to rouhání

Kadlec: Mám šťastný a krásný život, kdybych si stěžoval, bylo by to rouhání

Sedmadvacetiletý "penzista" s šestnácti mezinárodními starty za svou zemi Václav Kadlec už má za sebou necelý měsíc od posledního operačního zákroku. Jak vlastně dopadl?

"Snad dobře, probudil jsem se. Tím, že to byl čtvrtý zákrok za krátkou dobu, bolest byla intenzivnější. Osm dní jsem byl víceméně ležák, nic příjemného. Teď už funguju, tak je to dobré. Když zkouším s nohou hýbat, zvládnu s ní víc, než jsem zvládal po minulé operaci, která byla rozsahem ještě větší," ozřejmil v interview pro iSport.cz bývalý hráč Bohemians 1905, který strávil největší část své kariéry ve Spartě.

Co přesně se s jeho problémovým kolenem dělalo tentokráte? "Bylo to něco nového. Po poslední operaci se noha zahojila hezky, drží to. Ale delší dobu jsem měl pocit, že se v koleni něco děje. Odštípla se mi chrupavka od kosti. Profesor Kolář mi říkal, že ten proces mohl trvat třeba tři týdny nebo měsíc. Do toho se zjistilo, že je špatný vnitřní meniskus, což už byla víceméně prkotina. A ještě jsem měl něco s čéškou, takže tři věci naráz," pokračoval na stránkách Deníku Sport exreprezentant, který si vyzkoušel nejvyšší soutěže v Německu i Dánsku.

Protože už se profesionálně fotbalem živit nebude, může se začít ohlížet přes rameno. "Člověk určitě čas od času zavzpomíná, hlavně když na fotbal koukám. Ale abych si řekl, jestli to bylo hodně, nebo málo, to asi ne. A nejsem si úplně jistý, že to vůbec někdy udělám. Víte co, já si na svůj život stěžovat nemůžu, to jsem nikdy nedělal. Objektivně byl potenciál určitě větší, to tak je, i já na tom mám podíl. Z toho důvodu se kariéra vyvinula jinak. Nemyslím si, že úplně špatně. Kdyby mi někdo v šestnácti řekl, že budu hrát bundesligu, sice kratší dobu, ale budu, tak bych to bral všema deseti. Asi se z toho dalo vymáčknout víc, ale jsou tu objektivní důvody. Samozřejmě zdraví, ale i já sám na tom mám nějaký procentuální podíl, že se to nedotáhlo tam, kam mohlo. Ale když bych to měl zrekapitulovat, jsem spokojený. Jakou já mám smůlu? Žádnou. Naopak mám šťastný a krásný život. Kdybych si stěžoval, bylo by to rouhání," uzavřel ve Sportu muž s třiceti bundesligovými vystoupeními a šesti vstřelenými brankami, jenž svého času stál 3,5 milionu eur.