Fořt Psotkovi s plzeňským béčkem neodporoval: Je to dospělý fotbal, který chci trénovat

Fořt Psotkovi s plzeňským béčkem neodporoval: Je to dospělý fotbal, který chci trénovat
OBSAHUJE VIDEO

Pavel Fořt se dočkal před pár dny v rámci klubové hierarchie Viktorie povýšení, když se z pozice trenéra plzeňské šestnáctky posunul do čela realizačního týmu béčka, které operuje na průběžném čtvrtém místě ČFL.

"Seběhlo se to z hodiny na hodinu. Pavel Horváth dostal nabídku do Příbrami a přijal ji. Pak mi volal sportovní manažer Zdeněk Psotka s tím, že jsem přesunutý k B týmu. Samozřejmě se na to těším hodně, je to dospělý fotbal, který já chci trénovat. I když nejdu do neznámého prostředí, tak je to pro mě zajímavá výzva a těším se na to," uvedl na stránkách fcviktoria.cz dosavadní kouč dorostu.

Extra poznávat své mužstvo nepotřebuje. "Ono už jen tím, že všechny týmy trénovaly v Luční, tak se známe. Navíc naprostou většinu hráčů už jsem trénoval třeba v juniorce, nebo v dorostu U19. V tom určitě problém nebude," ubezpečil na oficiálních stránkách Fořt, který by měl spolupracovat s Jiřím Žilákem, s nímž ho pojí stejné fotbalové myšlení.

A jak vnímá situaci, kdy se dostal do nové role, nicméně vzhledem k přerušení soutěží nemůže pracovat s mužstvem pohromadě, nemluvě o vrcholech v podobě mistrovských utkáních? "Situace je nepříjemná, ale naprosto s tím souhlasím. Zdraví je přednější a pokud pár dní vynecháme tréninky, určitě se nic nestane. Kluci mají individuální plány a provádí je doma. Musíme je chránit, aby nejezdili hromadnou dopravou a podobně. Je to nezbytné," doplnil na webu fcviktoria.cz šestatřicetiletý odborník, který jako hráč prošel Toulouse, Bruselem, Bielefeldem, Drážďany i Slovanem Bratislava.

I když je podle něj škoda, že rezervu opustil zkušený hrající asistenet Peter Grajciar, jenž se spolu s Horváthem odebral k řece Litavce, i tak podle něj hráči povyrostli už jen tím, že půl roku hrají v kategorii dospělých.