V případě nejčernějšího scénáře přijdou italské kluby až o 18 miliard korun

V případě nejčernějšího scénáře přijdou italské kluby až o 18 miliard korun

Italský list La Republice se věnoval ekonomickým ztrátám, které by nastaly v případě, že se situace v Itálii neuklidní a nedovolí pokračování Serie A.

Zrovna Itálie je nejvíce postiženou evropskou zemí a situaci se nedaří dostat pod kontrolu. Celé země je v karanténě a onemocnění se nevyhýbá ani fotbalistům nejvyšší soutěže. Mezi nakaženými je například obránce Juventusu Daniele Rugani nebo útočník Fiorentiny Dušan Vlahovič.

Podle výpočtů La Republicy přijdou italské kluby přibližně o 11 miliard korun na příjmech z vysílacích práv a o 7 miliard korun bude ztráta na vstupném, které by kluby vybraly, kdyby vše probíhalo podle původních plánů.

Do konce chybí odehrát ještě 12 zápasů a šéf italského svazu Gabriele Gravina prohlásil, že absolutní prioritou pro italský svaz je dohrání Serie A .

"Chceme zkusit dohrát ligu, protože je to férové a spravedlivé. Mimo jiné i s ohledem na prostředky a oběti, které kluby podstoupily. Proto UEFA navrhneme, aby bylo mistrovství Evropy odloženo," řekl Gravina v rozhovoru pro televizní stanici SportMediaset.

O osudu EURA a pohárů bychom se mohli dozvědět už v úterý, kdy se sejde Evropská fotbalová unie UEFA, aby probrala možné varianty řešení.