UEFA v úterý rozhodne o osudu ME a evropských pohárů

UEFA v úterý rozhodne o osudu ME a evropských pohárů

Velmi pravděpodobně se již v průběhu úterního dne dozvíme, jestli se ME bude konat v původním termínu, nebo bude odloženo v důsledku pandemie nového typu koronaviru.

Na programu nebude pouze rozhodování o osudu Mistrovství Evropy, ale velmi zajímavé bude také sledovat, jaký postoj zaujme Evropská fotbalová unie UEFA ohledně evropských pohárových soutěžích.

Evropský fotbal se téměř zastavil minulý týden, kdy byly rozhodnuto o přerušení španělské, anglické, italské i německé ligy. Mezi poslední evropské soutěže, kde se stále ještě hraje je ruská a turecká liga.

V důsledku přerušení těchto soutěží, UEFA rozhodla o odložení Ligy Mistrů i Evropské ligy. Obě soutěže se zastavily v osmifinále

Nejpravděpodobněji se nyní jeví varianta, že ME bude odloženo a konat se bude buď v prosinci tohoto roku, nebo až v roce 2021, s čímž souhlasí i Fotbalová asociace České republiky.

Chceme zkusit dohrát ligu, protože je to férové a správné. Mimo jiné i s ohledem na prostředky, které kluby obětovaly. UEFA proto navrhneme, aby bylo Euro odloženo," řekl šéf italského fotbalu Gabriele Gravina. Itálie je pandemií nejpostiženější zemí Evropy a situaci v ní se zatím nepodařilo dostat do stavu, že by mohla Serie A pokračovat.

Spekuluje se o tom, že Ligu Mistrů by mohl zakončit závěrečný turnaj čtyř nejlepších celků, ale je otázkou, zda se vůbec podaří dohrát odložené osmifinále a semifinále.