Dalglish má jasno: Nedat titul Liverpoolu by byl absolutní přešlap

Dalglish má jasno: Nedat titul Liverpoolu by byl absolutní přešlap

Legenda Liverpoolu Kenny Dalglish má jasno. Reds mají v čele Premier League tak obrovský náskok, že anulace soutěže bez udělení titulu by byl absolutní přešlap.

Liverpool stále nemá jistotu titulu. Pokud se totiž najde čtrnáct klubů, které budou chtít letošní ročník Premier League anulovat, vítěz vyhlášen nebude.

To si ale jistě žádný fanoušek Reds nechce ani představit. A objektivní fanoušek asi také uzná, že nepředat titul Liverpoolu by bylo nespravedlivé.

S tímto názorem se ztotožňuje i Kenny Dalglish, legenda Reds. "Každá osoba s fotbalem ve svém srdci musí uznat, že pokud by Liverpool nezískal titul, byl by to absolutní přešlap. Podívejme se do Skotska. Bylo by pro Celtic spravedlivé, kdyby jejich úsilí v Premiership vyšlo nazmar? Stejně je na tom v Championship i Dundee United," uvedl pro anglická média Dalglish.

"Skutečně si někdo myslí, že by bylo nejcitlivější odepřít Liverpoolu šanci na titul po tom, co si během devětadvaceti zápasech vedli tak fantasticky a vypracovali si pětadvacetibodový náskok před Manchesterem City devět kol před koncem? Samozřejmě, že ne. Nikdo nemůže dovolit, aby tvrdá práce vyšla nazmar. Přestaňme tak s řečmi o anulování ligy a snažme se využít čas i energii," dodal Dalglish. 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.