Slavný Brazilec Ronaldinho má možná mnohem větší problém než jen falešné doklady

Slavný Brazilec Ronaldinho má možná mnohem větší problém než jen falešné doklady

Jeden z nejlepších fotbalistů historie, kterého za svého učitele pokládá dnes i již legendární Lionel Messi, je podezřelý z praní špinavých peněz, i když původně byl pouze obviněn z držení falešného pasu.

Brazilský fotbalový kouzelník byl zadržen minulý týden po tom, co přiletěl do Paraguaye a prokázal se falešným pasem s paraguayskou národností.

Bývalý šoumen ale od roku 2015 nemůže opustit rodnou Brazílii po tom, kdy se s bratrem vydali rybařit na brazilské jezero Guaíba, kde bez povolení nastražil past na ryby a odmítl zaplatit pokutu ve výši téměř 190 milionů korun.

Původně mu za padělání dokladů hrozila pouze peněžitá pokuta, ale po tom, co vyšlo najevo, že se před svým zatčením setkal s obchodnicí Dalií Lópezovou, která je podezřelá z praní špinavých peněz, hrozí Ronaldinhovi i několikaletý pobyt ve vězení.

Dalia Lópezová má být údajně zapletena do plánu na praní špinavých peněz, a proto musíme prověřit všechny lidi, kteří by s tímto zločinem mohli být spojeni, včetně Ronaldinha. Proto také nekompromisně trváme na tom, že zůstane ve vězení,“ řekl státní zástupce Osmar Legal, který má na starost vyšetřování, jehož slova zveřejnil Deník Sport.

Ve vězení může Ronaldinho zůstat až půl roku, protože mu byla zamítnuta kauce. Po posledních zprávách o tom, že Ronaldinho nastoupil v místním futsalovém turnaji, který s přehledem opanoval, to však vypadá, že věčně usměvavý Brazilec neztrácí dobrou náladu ani ve vězení.