Myšlenky Nguyena směřují i výš, než jen pod Ještěd: Chtěl bych si zkusit angažmá v zahraničí

Myšlenky Nguyena směřují i výš, než jen pod Ještěd: Chtěl bych si zkusit angažmá v zahraničí

Na stadionu U Nisy je již nějakou dobou neotřesitelnou jedničkou sedmadvacetiletý Filip Nguyen, jenž působil před svým angažmá pod Ještědem ve Vlašimi či Spartě, za jejíž áčko si však nikdy nezahrál.

Na webu fcslovanliberec.cz vyšel dotazník, který ho měl nejen fanouškům Slovanu představit o něco blíže, než jen z pozápasových rozhovorů.

Z něj mimo jiné vyplynulo, že se ještě v dorosteneckém věku vyskytoval v úloze středního obránce. Odpověď na to, na jaký gól nejvíce vzpomíná, se tedy přímo nabízela. "Když jsem hrál ještě stopera a dal jsem v dorostu gól hlavou po rohu proti Stodůlkám," ozřejmil konkurent Vliegena, Hasalíka a Knoblocha.

Jeho vzorem či idolem byla legenda Realu Madrid, jež dohrála svou kariéru v Portu. "Vždycky jím byl Iker Casillas. Pamatuji si, jak střídal ve finále Ligy mistrů 2002 a odchytal to fantasticky... Od té doby ho žeru," neměla problém přiznat součástka trojnásobného šampiona české nejvyšší soutěže.

Kdo je podle něj nejlepší trenér současnosti? "Jürgen Klopp. Je neskutečné, co předvádí s Liverpoolem. Hraje atraktivní fotbal plný gólů a vyhrávají každý zápas stylem, na nějž se dobře kouká," chválil lídra Premier League Nguyen, jehož slova nabídly stránky fcslovanliberec.cz.

Pokud jde o pohled fanouška, sám by se rád jednou účastnil výjezdu do Vestfálska. "Chtěl bych na domácí zápas Borussie Dortmund, protože má super fanoušky. Při každém zápase je plný stadion a chorea s chorály jsou neuvěřitelné," přednesl strážce svatyně, který z liberecké půdy vyhnal svého času Václava Hladkého, jenž nyní září ve skotské Premiership.

A vyzkouší si fotbal za hranicemi také on? "Chtěl bych si zkusit angažmá v zahraničí," zakončil na webu fcslovanliberec.cz Nguyen, jehož chlebodárce vyhrál před přerušením ligy čtyři duely v řadě.