Jaký režim probíhá ve dvou nejslavnějších značkách v zemi? Rosický a Trpišovský promluvili...

Jaký režim probíhá ve dvou nejslavnějších značkách v zemi? Rosický a Trpišovský promluvili...

Protože v zemi probíhá karanténa, zastavilo se i dění v klubech a hráči se udržují pouze v individuálních režimech. Jak to v tomto směru vypadá ve dvou nejslavnějších značkách v zemi, čili na Letné a v Edenu?

Jak pracují sparťané? "V dnešní době můžeme mít neustálou kontrolu díky technologíím. Hráči dostali po konzultaci kondičních trenérů individuální plány, které jim byli ušité na míru. Každý večer se budou hlásit, abychom měli záznam. Není složité to ohlídat," ozřejmil na webu sparta.cz sportovní ředitel aktuálně devátého celku Fortuna:ligy Tomáš Rosický.

Jak by mohla pauza ovlivnit rozehranost a cit? "Pokud se bavíme o tom, že karanténa potrvá deset dní, tak fyzicky nic neztratí. Samozřejmě půjde o to, že dlouho nebudou mít míč, v tom to bude složité. Pokud bychom si představili, že karanténa bude trvat déle, tak to už je hodně náročná otázka pro naše kondiční trenéry. Těžko odhadovat," doplnil "Rosa".

Doma se svými rodinami jsou také hráči mistrovské Slavie. "Tréninková příprava spočívá v současné chvíli opravdu jenom v individuální přípravě každého hráče. Už v pátek jsme rozpustili společnou přípravu a každý hráč dostává jasný rozpis, co by si měl splnit ohledně běhů různé délky a intenzity a základních silových cvičení," vyprávěl na webu slavia.cz hlavní kouč ligového lídra Jindřich Trpišovský.

Protože chybí přístup ke společným prostorům a veřejné posilovny jsou zavřené, je třeba improvizovat. "Kluci mají různě omezené možnosti. Ti zodpovědnější, kteří na sobě pravidelně pracují, mají cvičební pomůcky doma. Hráči mají na každý den plán, co by měli v rámci možností odběhat a odcvičit. To je jediné, co nyní můžeme dělat. Takový bude stav minimálně do konce tohoto týdne, pak uvidíme, jak budeme postupovat dál. Situace bude ale takhle trvat pravděpodobně déle. Hráči jsou nyní doma, abychom co možná nejvíce minimalizovali šanci vzájemné nákazy," zakončil stránkami slavia.cz citovaný stratég, jenž přišel do Vršovic ze Slovanu Liberec.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.