Ani Alonso, ani Martial. Nejkrásnější trefu měsíce zaznamenal v Premier League Vydra

Ani Alonso, ani Martial. Nejkrásnější trefu měsíce zaznamenal v Premier League Vydra
OBSAHUJE VIDEO

I když Premier League stojí, ve vyhlášení nejlepšího manažera uplynulých čtyř týdnů a autora nejkrásnější branky minulého měsíce to nebrání.

Manažerm měsíce byl vyhlášen osmačtyřicetiletý Sean Dyche, jenž sedí již sedm a půl roku na lavičce Burnley, které je nyní desáté a táhne sérii pěti utkání bez prohry.

Na stadionu Turf Moor zůstala i individuální cena o nejhezčí trefu, o kterou se zasloužil Matěj Vydra, jenž bodoval díky svému přesnému zásahu z poloviny února na půdě Southamptonu.

Bývalý hráč West Bromwiche, Watfordu či Readingu, jenž oblékal v Česku trikoty Jihlavy a Baníku, za sebou nechal v rámci únorové hitparády sestavu Steven Bergwijn, Richarlison, Marcos Alonso, Enda Stevens, Anthony Martial, Mason Greenwood a Jamal Lewis.

Pro sedmadvacetiletého forvarda a člena širšího kádru české reprezentace se jednalo o premiérový gól v této sezoně anglické nejvyšší soutěže, ke kterému přidal o týden později i druhou branku.

"Jsem potěšen a poctěn, že jsem vyhrál právě já. Byl to pro mě speciální gól, kor po tak dlouhém čekání. A co je nejdůležitější, byl důležitý pro můj tým. Budu si ho pamatovat velmi dlouho a doufejme, že v dresu Burnley přidám mnoho dalších," uvedl ve svém prohlášení žolík týmu, jenž dosud nasbíral jen 330 minut čistého času.

Pro rychlonohého útočníka je Burnley již sedmou zahraniční štací kariéry a protože nehraje pravidelně, brzy může jít i přes výše uvedená diplomatická slova opět o dům dál.