Budeme hrát dál? Tak beze mě. Obi Mikel rozvázal smlouvu s Trabzonsporem

Budeme hrát dál? Tak beze mě. Obi Mikel rozvázal smlouvu s Trabzonsporem

Bývalý hráč Chelsea John Obi Mikel kvůli obavám z nákazy koronavirem rozvázal smlouvu s Trabzonsporem. Nelíbilo se mu, že turecká liga nebyla po vypuknutí pandemie v Evropě přerušena, navzdory jiným soutěžím a doporučením.

„Život není jen o fotbale. Za této situace mi není příjemné hrát fotbal. V téhle těžké době bychom všichni měli být doma s rodinami a blízkými. Sezona by měla být zrušena,“ napsal Obi Mikel na svůj Instagram. V Trabzonsporu neodehrál ani celou sezonu. V lize nastoupil do 19 zápasů.

Před tureckým angažmá hrál půl sezony druhou ligu v Anglii za Middlesbrough. Před tím hrál rok a půl v Číně. Nejdelší část fotbalového života strávil v Chelsea. V Londýně za deset let vyhrál dva ligové tituly, v roce 2012 vyhrál Ligu mistrů a o rok později i Evropskou ligu. S Nigérií vyhrál v roce 2013 Africký pohár národů.

V Turecku se stále hraje, byť bez diváků. Kvůli pandemii koronaviru je odloženo i Euro na příští rok a velká většina soutěží je přerušena. Nigerijský záložník před pár dny již informoval, že za těchto podmínek hrát nechce. Jeho slova podpořil i Kolumbijec Falcao z Galatasaray.

Český reprezentant Filip Novák, nyní už bývalý spoluhráč Obi Mikela zatím o konci v turecké lize nepřemýšlí.