Brno zkouší virtuálně vyprodat zaniklý stadion za Lužánkami. Cílem je...

Brno zkouší virtuálně vyprodat zaniklý stadion za Lužánkami. Cílem je...

Zbrojovka, jež patří k předním týmu druhé nejvyšší soutěže a je jedním z aspirantů na postup mezi elitu, začala vybírat finance pro brněnské zdravotníky.

Tradiční fotbalová značka totiž začala s prodejem virtuálních vstupenek do hlediště svého bývalého a již zaniklého stadionu za Lužánkami, kde se před pár lety loučil s kariérou Petr Švancara.

Příznivci, kteří si zakoupí virtuální lístek a přispějí na dobrou věc, si budou moci projít archivní záběry z utkání mezi Brnem a Slavií (dobový bulletin, unikátní videa, autentické záběry z tribun, vzpomínky hlavních aktérů a kompletní záznam vítězství 6:0 proti Chebu), k němuž došlo v říjnu roku 1996 před rekordní návštěvou 44 120 diváků.

Právě tolik "lupenů" (podle stránek fczbrno.cz jde o věrnou kopii lužáneckého originálu) bylo poskytnuto do prodeje a pakliže by se při ceně 200 korun za kus podařilo vyprodat celý stánek, mohlo by se vybrat přes osm a půl milionu korun.

Ty pak poputují do Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích na podporu v boji s novým typem koronaviru, kvůli němuž nyní v zemi panuje nouzový stav.

"Jestli stadion vyprodáme nebo ne, to už tedy záleží jen na vás! A teď to nejdůležitější - veškerý výtěžek ze vstupného poputuje do Fakultní nemocnice v Bohunicích jako odměna pro všechny zaměstnance, kteří v první linii čelí zákeřné nemoci," píší stránky fczbrno.cz.