V čem to mají nyní Hložek a spol. oproti Kadlecovi ulehčené?

V čem to mají nyní Hložek a spol. oproti Kadlecovi ulehčené?

Sparťanský "penzista" Václav Kadlec zastává názor, že je současná doba k mladým hráčům mnohem přívětivější než před deseti lety, kdy byl nadějným teenagerem a nejmladším střelcem v historii českého národního mužstva on sám.

Sedmadvacetiletý Kadlec, jenž se nyní rehabilituje po další operaci, uvedl, že s přestupových sum vykolejen nebyl a znervózňovaly ho jiné faktory...

"Jediné, z čeho jsem byl nervózní, byl příchod do nového kolektivu. Zvlášť v šestnácti letech. Tahle vlastnost mě asi bude provázet celý život. Do té doby jsem hrál maximálně s devatenáctiletými kluky, navíc jen pár měsíců. A najednou jsem šel do kabiny plné dospělých chlapů," uvedl v interview pro iSport.cz bývalý forvard Midtjyllandu či Eintrachtu Frankfurt.

První pomocnou ruku mu tehdy na Letné podal o devatenáct let starší internacionál Patrik Berger. "Páťa se snažil, byl taky od pana Pasky. Chtěl mi pomoct, ale ono to úplně nejde. Spíš se o mě staral na hřišti, hodně mě hledal přihrávkami a tak. Zlomilo se to v momentě, kdy jsem týmu začal s nadsázkou vydělávat peníze. Dal jsem gól, něco se mi povedlo. Pak mě kabina začala brát mnohem víc, to byl takový zlom," zavzpomínal exreprezentant, jehož slova nabídl Deník Sport.

Současné naděje typu Adama Hložka či Adama Karabce to podle něj mají v nejslavnější tuzemské značce o něco lehčí, protože doba přeje právě mladým. "Nedávno jsem byl na kafi s Jardou Blažkem a bavili jsme se o tom, že se to nedá srovnat. Moje doba s touhle a Hložanem. Teď je kádr složený tak, že tam moc třicátníků není. Nejsou tam tolik kluci, kteří by si ve fotbale prošli něčím velkým. Tehdy to byla persona vedle persony. A já se neměl s kým bavit, byl jsem tam vyloženě sám. Měl jsem to složité, pro Hložana je teď super, že během měsíce zapadl. Jsem za to rád, klukům to určitě přeju, ale v tomhle to měli ulehčené," připomněl ve Sportu dlouholetý nositel čísla 14, jenž je majitelem dvou titulů z let 2010 a 2014.