Devět sparťanů, kteří mohou mít před sebou posledních 100 dní na Letné

Devět sparťanů, kteří mohou mít před sebou posledních 100 dní na Letné

Na soudobé Letné to mají nahnuté jak dlouho předlouho marodící izraelský křídelník Tal Ben Chaim, o jehož chuti hrát za Spartu pochybuje i generální ředitel slavného "S" František Čupr, tak ostřílený rumunský gólman Florin Nita, jehož už by nemuselo bavit být týmovou dvojkou za Milanem Hečou. Kontrakty navíc dobíhají i dalším devíti mužům sparťanského kádru včetně dvou hostujících borců z Fiorentiny s nemalou výkupní klauzulí - všem končí dohoda k 30. červnu, čili zhruba za 100 dní. Kdo všechno už by tedy s nástupem léta nemusel být součástí aktuálně devátého celku Fortuna:ligy? 

Hráči, kteří mohou 30. 6. 2020 zamávat Spartě:

Guélor Kanga

Jeho možné pokračování je stále s otazníkem a spíše to vypadá na loučení. I když je to nejproduktivnější hráč Sparty za poslední dva roky, hrát o nic už by ho nemuselo bavit. Tím spíš, že má klub na jeho pozici o něco zkušenějšího mistra asistencí Bořka Dočkala.

David Bičík

Věk nejde zastavit a na konec to vypadá také u Davida Bičíka, jehož čeká za pár týdnů oslava devětatřicátin. V posledních dvou ligových ročnících se na plac nedostal a pakliže by začal na Letné i svůj sedmý ročník v řadě, bylo by to překvapení. Pořád je však ve hře pozice hrajícího asistenta a trenéra brankářů, což se jeví docela rozumně.

Martin Graiciar

Dvacetiletý mládežnický reprezentant s libereckou minulostí čekal od svého pražského hostování nepochybně o něco víc. Pouhých 141 odehraných minut bez přesného zásahu je sice lepší než jeho vytížení v kmenové Fiorentině, nicméně vzhledem k tomu, že klub vlastní i jiné mladé pušky Matěje Pulkraba a Václava Drchala, setrvání Graiciara prioritou nebude.