Devět sparťanů, kteří mohou mít před sebou posledních 100 dní na Letné

Na soudobé Letné to mají nahnuté jak dlouho předlouho marodící izraelský křídelník Tal Ben Chaim, o jehož chuti hrát za Spartu pochybuje i generální ředitel slavného "S" František Čupr, tak ostřílený rumunský gólman Florin Nita, jehož už by nemuselo bavit být týmovou dvojkou za Milanem Hečou. Kontrakty navíc dobíhají i dalším devíti mužům sparťanského kádru včetně dvou hostujících borců z Fiorentiny s nemalou výkupní klauzulí - všem končí dohoda k 30. červnu, čili zhruba za 100 dní. Kdo všechno už by tedy s nástupem léta nemusel být součástí aktuálně devátého celku Fortuna:ligy? 

Costa Nhamoinesu

Čtyřiatřicetiletý univerzál s minulostí v polské Ekstraklase je sice velký sympaťák a letenské tribuny ho mají rády, nicméně sedm sezon v české metropoli může být tak akorát. Tím spíš, že v nyní přerušeném ročníku Fortuna:ligy zasáhl pouze do tří duelů a přednost dostávají jiní. Kupříkladu nový kouč Václav Kotal ho ještě nepoužil nikdy.

Georges Mandjeck

Jednatřicetiletý Kamerunec sice zasáhl do třinácti ligových duelů z celkových čtyřiadvaceti a navíc přidal starty v MOL Cupu i předkole Evropské ligy, pro Spartu rozhodně nejde o nepostradatelný článek sestavy. Pokud se s ním Tomáš Rosický rozloučí, fanoušci mu to určitě vyčítat nebudou.

Semih Kaya

Jeden z nejlépe placených fotbalistů celé nejvyšší tuzemské soutěže nikdy nepatřil k přirozeným lídrům týmu a Sparta už ho v průběhu jeho angažmá ostatně jednou poslala hostovat zpět do Süper Lig. Kaya si v Praze vydělal soliní peníze, ale novou smlouvu už mu sportovní ředitel Rosický dá jen těžko.