Devět sparťanů, kteří mohou mít před sebou posledních 100 dní na Letné

Na soudobé Letné to mají nahnuté jak dlouho předlouho marodící izraelský křídelník Tal Ben Chaim, o jehož chuti hrát za Spartu pochybuje i generální ředitel slavného "S" František Čupr, tak ostřílený rumunský gólman Florin Nita, jehož už by nemuselo bavit být týmovou dvojkou za Milanem Hečou. Kontrakty navíc dobíhají i dalším devíti mužům sparťanského kádru včetně dvou hostujících borců z Fiorentiny s nemalou výkupní klauzulí - všem končí dohoda k 30. červnu, čili zhruba za 100 dní. Kdo všechno už by tedy s nástupem léta nemusel být součástí aktuálně devátého celku Fortuna:ligy? 

Lukáš Štetina

U rodáka z Nitry svítí jeden velký otazník. Zatímco pod koučem Václavem Jílkem byl téměř odstaven, v éře Václava Kotala začal opět nastupovat a odborníky byl dokonce chválen, s tím, že na lavičku se mu podařilo posadit mladšího Davida Lischku. O jeho letenské budoucnosti napoví i stav uzdraveného Filipa Panáka, který patřil před svým zraněním ke třem nejlepším stoperům celé ligy, nebo možné lanaření nejproduktivnějšího obránce Ekstraklasy Tomáše Petráška z Rakówa.

Martin Frýdek

Milovaný i nenáviděný Martin Frýdek byl v uplynulém ročníku nepostradatelným článkem a pokud by nestál kvůli kartám, pravděpodobně by v základní sestavě odehrál všech pětatřicet ligových soubojů. V nynějším ročníku však vynechal hned devět klání a ne každému jeho agresivní styl bez větších známek kreativity a nadstandardu lahodí. Své si k jeho pokračování jistě řekne Rosický i Kotal..

Dávid Hancko

Dvaadvacetiletý střední obránce je stabilním reprezentantem Slovenska (byť na jiné pozici) a mohl by být pro slavné "S" perspektivním zbožím. Vše má ovšem háček - pakliže by ho Sparta chtěla přivést natrvalo, toskánským Fialkám by musela poslat několik milionů eur. Bude to chtít klub, který v posledních letech šlápl vedle již tolikrát, risknout také s čerstvým přítelem o pět let starší tenistky Kristýny Plíškové?