Třeba přijde jiná zajímavá nabídka nebo budu pokračovat v Sigmě, říká Juliš o návratu do Sparty. Proč odmítl Karvinou?

Třeba přijde jiná zajímavá nabídka nebo budu pokračovat v Sigmě, říká Juliš o návratu do Sparty. Proč odmítl Karvinou?
ROZHOVOR

Čtyři zápasy - pět gólů. Taková byla jarní bilance útočníka Sigmy Olomouc Lukáše Juliše, dokud nezasáhla vyšší moc. Jak kmenového fotbalistu Sparty mrzí přerušení sezony a proč v zimě upřednostnil Hanou před Karvinou? 

Jak snášíte nastalou situaci kolem koronaviru?

Je šílené, co se kolem děje. Fotbal teď není pro nikoho prioritou. Hlavní je zdraví lidí.

Počítáte s variantou, že by se sezona nemusela vůbec dohrát?

Doufám, že se to nestane. Pro mě osobně by to bylo o to horší, že hostování v Sigmě mám jen do léta.

Úvod jara vás zastihl ve skvělé formě a pak náhle přišlo přerušení sezony…

Už jsem si říkal, že jsem byl poslední tři roky ze čtyř pořád zraněný, tak proč ten koronavir nepřišel v tu dobu… Ale to je samozřejmě jenom nadsázka. Já jsem rád, že mi aspoň vyšel úvod jara a že jsem vstřelil nějaké góly. Teď jen všichni doufáme, že budeme mít možnost ročník dokončit, navíc když jsme se dostali i do semifinále českého poháru. O to větší škoda by pro nás bylo úplně skončit.

Upřímně, čekal jste, že vám začátek v dresu Sigmy až tak sedne?

Abych řekl pravdu, asi ne. Že by to mohlo být dobré, jsem tušil už po pár trénincích, ten úvod byl však pro mě vyloženě snový. Pomohly mi dva góly v prvním jarním kole v Teplicích. Následně jsem musel vynechat zápas se Spartou a pak se i s MOL CUPEM trefil ještě třikrát. Nikdo ale neví, jak by to vypadalo dál.

Přitom jste v Sigmě nemusel vůbec být. V souvislosti s vámi se v zimě mluvilo třeba o Teplicích…

Já myslím, že zájem z Teplic tam byl spíš v létě. Tehdy jsem byl ale ve stavu, kdy jsem teprve začal zvolna vyklusávat. Měl jsem za sebou roční pauzu a na plnohodnotný návrat to ještě nebylo. Teplice tak nakonec vzaly Kubu Řezníčka a tím to potom utichlo.

V zimě tak byla ve hře pouze Sigma?

Dá se to tak říct. Volali mi třeba z Karviné, ale na Spartě mi doporučili odejít do Olomouce. I mně se Sigma od začátku líbila. Znal jsem tam pár kluků a tušil jsem, že by to tam pro mě mohlo být nejlepší.

Vrátil byste se rád v létě na Letnou, nebo byste spíše preferoval pokračování v Olomouci?

Uvidíme. Na Spartě mám smlouvu do konce příští sezony, a pokud by se liga normálně dohrála, měl bych se tam v létě zase hlásit. Třeba ale přijde jiná zajímavá nabídka nebo budu pokračovat v dresu Sigmy. Těch variant je víc.

A jak jste vůbec nesl jarní trápení Sparty?

Až do zápasu s Baníkem to bylo hrozné. Měl jsem zprávy od kluků a věděl jsem, že to mají hodně těžké, že se jim nedaří ani vstřelit branku. Po zápase v Olomouci mi jich i fanoušků bylo hodně líto. Od toho utkání s Ostravou se ale chytili a začalo to jít. Proto věřím, že když se liga rozjede, kluci ještě mohou tento ročník zachránit.