Návrat na Letnou? Umím si představit práci na tom, abychom Spartu vrátili na vrchol, tvrdí Pelta

Návrat na Letnou? Umím si představit práci na tom, abychom Spartu vrátili na vrchol, tvrdí Pelta

Bývalý první muž českého fotbalu Miroslav Pelta poskytl O2 TV obsáhlý rozhovor, jehož plné znění proběhne na obrazovkách v průběhu víkendu. Server idnes.cz však získal nějaké pasáže předčasně a my si je dovolíme citovat. O čem všem tedy jablonecký boss v interview s Davidem Sobiškem hovořilk?

Nemohlo nedojít na jeho zelenobílou severočeskou značku ze Střelnice, na které dává důvěru Petru Radovi. "Je to trenér, který má velké jméno, velkou historii. Má svůj styl a myslím si, že Jablonec je pro něj optimální štace. I z hlediska jeho povahy. Když dostane amok, je neříditelný. Já mám rád cvoky, protože i o mně manželka říká, že nedělám nic normálně," ozřejmil Pelta, jehož vyjádření citoval portál idnes.cz.

Byť si postěžoval, že i kvůli jeho kauze jsou některé příjmy z komerční oblasti nižší a že má Jablonec "permanentně vyschlou kasičku", ambice mu nechybí. "Chtěl bych, abychom hráli předkolo Ligy mistrů a prošli z něj do Evropské ligy. Třetí místo je maximum možného. Když nebyla nadstavba, vždycky jsem říkal, že chci mít co nejdřív třiatřicet bodů, abych měl pocit, že jsme zachránění. To teď neplatí, chci být do šestého místa," informoval na webu idnes.cz pětapadesátiletý šéf aktuálně třetího celku Fortuna:ligy, jehož syn Adam sice dělá v klubu funkcionáře, ale jeho nástupcem v nejvyšší funkci se nestane.

A co jeho slabost pro Spartu, ve které ředitoval v letech 1999 - 2005? Na Letné si váží zejména prezidenta Daniela Křetínského a užší spolupráci s ním by se nebránil. "Drží slovo, drží dohody, má fantastické chování. My všichni z fotbalové branže si ho musíme vážit. Díky němu se zvýšil respekt u ostatních subjektů, které se ve fotbale angažují. Máme velmi dobrý vztah. Jediné, co mu vyčítám, je, že chce řídit Spartu sám a prostřednictvím svých lidí, kteří v životě fotbal nehráli. Měl by někomu dát mandát, aby Sparta byla jeho radost a ne noční můra. Sparta je národní klenot a lidé ho nehodnotí podle toho, kolik má elektráren, ale jak je úspěšný se Spartou. Nabídku od něj na stole nemám, ale je pravda, že na téma já a Sparta jsme mluvili. Jedinou výzvu, přestože jsem majitel klubu v Jablonci, kterou bych přijal, je, že bych se chtěl vrátit do vedení Sparty. Umím si představit, že bychom pracovali na tom, abychom Spartu vrátili na vrchol," překvapil svými ambicemi idnes.cz citovaný ostřílený funkcionář, jenž byl historicky pátým předsedou FA ČR a po něm převzal žezlo Martin Malík.