Stanciu ve Spartě a ve Slavii, to je jako den a noc. Dělat naschvály se prostě někdy nevyplácí

Stanciu ve Spartě a ve Slavii, to je jako den a noc. Dělat naschvály se prostě někdy nevyplácí

To bylo slávy, když se Nico Stanciu vrátil do české Fortuna ligy v dresu pražské Slavie! To se slávistické vedení a její fanoušci posmívali úhlavnímu letenskému fotbalovému nepříteli Spartě, že získali jejich dřívějšího kapitána a lídra do svého týmu. Jenže pozor! Toto není ten Nico Stanciu, který přišel do pražské Sparty z belgického Anderlechtu. Tenkrát to byl fotbalista ve vynikající formě a skutečný kapitán Sparty, který s Guélorem Kangou držel toto mužstvo dlouho nad vodou.

 

Potom ovšem rumunského reprezentanta zlákaly peníze a on přestoupil do arabského mužstva Al Ahlí. Tam to, jak šlo později vidět, se svou tréninkovou morálkou nijak moc nepřeháněl. Patrně si myslel, že to na místní soutěž bude stačit. Angažmá v tomto arabském klubu nebylo také bezproblémové, protože se hráč dožadoval nezaplacené mzdy, které mu nechodily vůbec nebo se zpožděním. Frekvence výplat tak zřejmě odpovídala snaze trénovat.

V tomto pro hráče v nepříliš příznivém období přišla spásná nabídka z pražské Slavie, která se dozvěděla, že Nico Stanciu by se vůbec nebránil tomu, aby se vrátil do Prahy. Tentokrát jen v červenobílém dresu. Slávistické vedení tento přestup s arabským klubem domluvilo. Hráč dostal královský plat a sešívaní od něj čekali adekvátní výkony, přinejmenším takové, jaké podával v dresu pražské Sparty.

Jenže to dopadlo úplně jinak. Už to, že rumunský reprezentant nenastupoval v základní sestavě od začátku sezóny, mnohé naznačovalo. Dle trenéra sešívaných potřeboval potrénovat, aby dohnal fyzickou kondici. Potom, když se postupně dostával do hry, tak bylo prostě vidět, že to není ono. Hráč se sice snažil, ale s dřívější formou se ne a ne potkat.

Po odchodu Tomáše Součka a Josefa Hušbauera se právě tento hráč měl stát klíčovým mužem týmu. Ovšem opak je zatím pravdou a ofenzivní plejer se pořád trápí, jeho výkonnost stále není na nejvyšší úrovni. Tady je vidět, že dělat něco, abych zesměšnil svého soka – v tomto případě pražskou Spartu – se někdy vůbec nevyplácí. Je nutno řešit věci pragmaticky a nenechat se zlákat vidinou toho, že svému rivalovi ukážu, zač je toho loket. Nico Stanciu bere každý měsíc královský plat, potřebné výkony přesto v žádném případě neodvádí. A jestli se někdy stane lídrem Slavie, jak tomu bylo ve Spartě, to je zatím ve hvězdách. Dobře k tomu ovšem nakročeno nemá.

Stanciu