I Liverpool poznal, že štěstí je jenom „muška zlatá“. V Evropě díru do světa letos neudělá

I Liverpool poznal, že štěstí je jenom „muška zlatá“. V Evropě díru do světa letos neudělá

Suverén letošního ročníku Premier League skončil v nejlepší evropské soutěži, Lize mistrů, už mezi šestnácti posledními mužstvy. V duelech s madridským Atléticem neuspěl a jejich trenér Jurgen Klop má určitě důvod k přemýšlení.

 

Ono už poslední fotbalové období nebylo pro tento klub příznivé, protože začal výsledkově, i herně ztrácet dech. Ligová prohra ve Watfordu 0:3, navíc také FA Cup tento klub opustil pro prohře na hřišti londýnské Chelsea 0:2. To už něco signalizovalo, ale že by se „Reds“ nedostali do čtvrtfinále Ligy mistrů, to si určitě vůbec nepřipouštěli.

Jenže Atlético Madrid, které je pověstné svou precizní defenzivní taktikou, je pro každé mužstvo těžkým soupeřem. Jejich trenér Diego Simeone je známý stratég a je vidět, že umí svoje mužstvo na rozhodující zápas vždy připravit. Atlético v poslední době v La Lize výsledkově vůbec nezářilo. Jeho trenér vsadil na jednu kartu a vyšlo mu to. Nutno dodat, že jakékoliv mužstvo může mít skvělou defenzivní taktiku, ale bez skvělého brankáře by mu to nebylo nic platné. Jan Oblak je momentálně jeden z nejlepších brankářů světa a v Liverpoolu to opět potvrdil, když zlikvidoval mnoho šancí domácích hráčů. Právě jemu by tento klub měl děkovat za další vynikající výkon v brance madridského klubu.

Na druhou stranu se není čemu divit, že „Reds“ potkal výkonnostní výpadek, neboť tato sezóna už teď je z hlediska anglické fotbalové ligy pro toto mužstvo nejúspěšnější za mnoho let a pro tým se mohl dostavit pocit uspokojení. Ohromný náskok v čele této soutěže k tomu určitě svádí. Vždyť poslední titul tento klub získal v sezóně 1989/1990, což je určitě hodně dlouhá doba a bude to zasloužený důvod k oslavám, jestli se ovšem anglická nejvyšší soutěž dohraje.

Jenže tento klub hraje na více domácích frontách a chtěl samozřejmě uspět i v nejprestižnější evropské soutěži, v Lize mistrů. Určitě je to pro Reds neúspěch, protože chtěli výborný domácí sezónu určitě potvrdit i na evropské scéně. Jenže v zápase s madridským Atléticem jim chybělo i to pověstné štěstí, kterého se jim dostávalo v mnoho jiných zápasech.

Na druhou stranu má jejich vynikající trenér Jürgen Klop o čem přemýšlet. Všechno je to o tom, jestli nejsou jeho klíčoví hráči unaveni a neměli dostat v některých zápasech Premier League volno, aby na tento rozhodující zápas byli více odpočinutí. Jestli ovšem chtěl rekord, aby jeho tým neprohrál celou sezónu, tak už teď ví, že to nejde dohromady. Má sice anglický titul, ale nemá ani rekord, ani postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Někdy se honit více zajíců na jednom honě prostě nevyplácí.

Liverpool