Jílek: Myslím, že fanoušci na Spartě mají větší vliv než jinde. Odvolání mě zaskočilo

Jílek: Myslím, že fanoušci na Spartě mají větší vliv než jinde. Odvolání mě zaskočilo

Dnes už bývalý trenér pražské Sparty Václav Jílek může jenom zpytovat svědomí a přemýšlet nad tím, co by během svého posledního angažmá udělal jinak.

Sérii nevýrazných výkonů korunoval čím dál více se blížící příchod jara, kde už sparťané jen v přípravě prohráli tři utkání v řadě. Jakmile přišel čas na ostrý test, tato neblahá série pokračovala.

„Musím říct, že jsem většinou podporu vedení klubu za těch devět měsíců cítil, i když samozřejmě zazněla i kritika. Ale ten konec mě překvapil. Zaskočilo mě to. Bylo to vztažené na pět porážek za sebou, takže i z přípravy,“ vyzařoval na webu sport.ceskatelevize.cz Jílek známky překvapení. Každý trenér potřebuje čas a on dle svého názoru na to měl prorazit.

Jenže pak tu byl ještě jeden klíčový faktor, který rozhodl o jeho odvolání. „Myslím si, že fanoušci mají na Spartě větší vliv než jinde. Tak jsem to cítil a cítím. Možná to mohl být i jeden z faktorů mého odchodu. I když do toho zápasu s Libercem jsem neměl pocit, že by byli fanoušci vůči nám přehnaně negativní,“ přiznával v rozhovoru pro Českou televizi.

Částečným problémem pro exletenského kouče bylo i to, že se musel vypořádávat se změnami, které pro něj přichystali jeho předchůdci. „Sparta se tehdy vydala nějakou cestou, a byť ta myšlenka mohla být dobrá, ukázalo se, že pro české prostředí byla nevhodná,“ domníval se Jílek. „Byli tam hráči, u nichž jsme požadovali odchod, ale měli platné smlouvy. A to je věc, kterou jako realizační tým těžko ovlivníte. A s tím pak samozřejmě souvisí i prostor pro příchod nových hráčů,“ vysvětlil na sportovním webu České televize.