Chystá se velká revoluce? V Německu mají testovat nové pravidlo týkající se žlutých karet

Chystá se velká revoluce? V Německu mají testovat nové pravidlo týkající se žlutých karet

Německý fotbalový svaz se rozhodl pro zkušební zásah do pravidel. Jeho cílem je potrestat úmyslné simulace a fauly o něco přísněji, než nám zaručí pouhé žluté napomenutí.

V momentě, kdy odstartuje nový ročník soutěže, se začne v oblastních ligách testovat nové pravidlo týkající se žlutých karet. Pokud ji rozhodčí nějakému hráči ukáže, daný provinilec půjde na několik minut (odhadem deset) ze hřiště, načež se po vypršení časového trestu bude moct opět vrátit zpátky.

Tato změna se dotkne také pravidla ohledně červených karet. Každý hráč totiž bude moct dostat dvě žluté za zápas, přičemž v obou případech se bude muset na chvíli klidit ze hřiště. Teprve až kdyby se provinil potřetí, pak by se trest proměnil v trvalý.

Že se jedná o revoluční změnu, to potvrzují například amatérské ligy na Britských ostrovech, kde se toto pravidlo pokouší podobným způsobem testovat. V Německu se má začít u osmé nejvyšší soutěže a postupně se bude postupovat „níže“, tedy až k samotným profesionálům.

Návrh na změnu poprvé uvedla spolková republika Hesensko, která reagovala na veřejný průzkum fanoušků. Jejich požadavek nekladl příliš záporných ohlasů, a tak se myšlenka začala rychle šířit a příští sezonu se jí oficiálně dočkáme v praxi. Jedná se o dobrý krok směrem kupředu?