Někdejší hvězda Götze prožívá kariérní pád. Na velkoklub už nemá, myslí si Matthäus

Někdejší hvězda Götze prožívá kariérní pád. Na velkoklub už nemá, myslí si Matthäus

Jméno Mario Götze zná každý fotbalový fanoušek. Mladý Němec přestoupil v roce 2013 z Dortmundu do Bayernu a byl vnímán jako zrádce, o rok později rozhodl mistrovství světa 2014 gólem v prodloužení finále proti Argentině. To byl ale vrchol jeho kariéry, od té doby jdou jeho výkony čím dál více dolů.

Götze už v poslední sezóně v Bayernu pod Pepem Guardiolou příliš často nenastupoval v roce 2016 se vrátil do Borussie Dortmund. Fanoušci jej nepřivítali zrovna s otevřenou náručí, neboť mu zradu neodpustili, ale jeho návrat respektovali. Dlouho měl zdravotní problémy a nebylo jisté, zda se vůbec k fotbalu vrátí, nakonec ale kariéru neukončil.

Stále tak působí v Borusii Dortmund a nastupuje poměrně často, jeho výkony už ale daleko nejsou takové, jaké byly dříve. Podle legendy německé kopané Lotthara Matthäuse už ale Götze na velkoklub nemá. "Mario Götze musí udělat krok zpátky, nemyslím si, že by ještě někdy přestoupil do velkoklubu," říká Matthäus.

"Je to náš hrdina a dokázal toho hodně, na ten gól proti Argentině si pamatuje celé Německo. Měl skvělé roky v Dortmundu i Bayernu, ale musíme se dívat na jeho dnešní výkony. Myslím si, že by měl být pokorný a hrát za nějaký menší klub a také ustoupit s platovými požadavky," domnívá se legendární Němec.