Schick o kauze Hašek: Na Martina bych to neházel, ze zákulisí vím plno věcí

Schick o kauze Hašek: Na Martina bych to neházel, ze zákulisí vím plno věcí

Patrik Schick má nyní nedobrovolné fotbalové prázdniny, bundesliga byla totiž kvůli koronaviru stejně jako všechny ostatní soutěže pozastavena. Útočník Red Bullu Lipska byl hostem v pořadu Tak určitě od Ondřeje Novotného a mimo jiné promluvil i o kauze Martin Hašek a Sparta.

Hašek chtěl v zimě odejít do Izraele, Sparta ale jeho přestup nedotáhla a kvůli hráčovu chování jej přeřadila do B týmu. Tam ale Hašek dlouho nevydržel, nechodil na tréninky a poté tomu dodal třešničku na dort a podal výpověď. Sparta to brala jako urážku klubu a chce se ještě nějak bránit.

Česká veřejnost to vidí poměrně jasně, Hašek zkrátka nerespektoval tak velký klub jako je Sparta a zaslouženě byl vyřazen z A týmu. Překvapivě jiný názor má ale někdejší Sparťan a jedna z největších hvězd české kopané Patrik Schick. "Ta kauza je opravdu zajímavá. Ale neházel bych to na Martina, sám vím různé zákulisní informace ze Sparty. Není to úplně tak, jak se píše v českých médiích," říká Schick.

"Martin nemůže za všechno, ale nechtěl bych to úplně rozebírat," uvedl Schick v talkshow. "Není to tak, že by Martin všechno pos*al, to rozhodně ne," upřesnil však bývalý útočník Bohemians, Sparty, Sampdorie Janov a AS Řím. "Ale to, že podal tu výpověď, to už je blbý. Ale přesto si myslím, že z tohoto sporu může Hašek vyjít jako vítěz," domnívá se Schick.

"Sparta dost možná porušila nějaký bod jeho smlouvy. Každý hráč má nějaký svůj standard a například Biabiany za Stramaccioniho byl přeřazen do béčka, ale hrát za něj nemohl, neboť musel trénovat s A týmem," prozradil Schick. "Ale jsou to spekulace, podrobnosti o tom samozřejmě nevím," uzavřel Schick.