Tvrďák Jugas: Klidně zůstanu dál v Jablonci, rozhodně nemám důvod odsud utíkat

Tvrďák Jugas: Klidně zůstanu dál v Jablonci, rozhodně nemám důvod odsud utíkat
ROZHOVOR

Patří mezi opory Jablonce, byť smluvně je stále kmenový hráč Slavie. On sám ale tuší, že se do Edenu už nejspíš nevrátí. Řeč je o zanedlouho osmadvacetiletém stoperovi Jakubu Jugasovi, který se v rozhovoru pro náš web rozpovídal o tom, jak zvládá současný nouzový stav či jak mu chybí kabina i trenér Petr Rada.

Pandemie koronaviru ochromila veškeré dění včetně sportu. Jak snášíte období bez fotbalu?

Zpočátku to tak strašně nevypadalo. Mysleli jsme, že se bude hrát dál, i když asi bez diváků. Teď ale ta situace vypadá mnohem hůř, než se nejspíš čekalo. Musíme to zkrátka nějak zvládnout. A teď nemluvím o nás fotbalistech, ale o všech zdravotnících a tak, kteří odvádějí skvělou práci. Chci jim touto cestou poděkovat za to, jak fantasticky se o nás všechny starají.

Jak současná neutěšená situace kolem koronaviru ovlivňuje váš rodinný život?

S manželkou jsme posledních sedm dní byli v Praze a pak odjeli na Moravu. Máme tady rodinu, a i když ji teď radši moc nenavštěvujeme, je dobré ji mít nablízku. Jinak já i spoluhráči samozřejmě máme svůj tréninkový plán. Ale možnosti jsou omezené, takže to beru spíš jako takové domácí vězení.

Patříte mezi fyzicky skvěle vybavené hráče. Jak moc vám chybí návštěva posilovny?

Samozřejmě chybí (směje se). Však už jsem taky zkoušel možnosti, jak dostat různé nářadí z posilovny domů. Je to ale složité, člověk si musím pomoct sám. Dostali jsme nějaké běhací plány i rozpis cviků s vlastním tělem, tak holt půjdeme touhle cestou. Zkrátka není zbytí. Nebo vzít sekeru a jít do lesa pokácet strom, jako se to dělalo za starých časů.

Máte teď více času věnovat se tomu, co během sezony trochu zanedbáváte?

Abych řekl pravdu, mám pocit, že i když toho tolik nedělám, ten den mi uteče strašně rychle. Ráno člověk trochu potrénuje a najednou je večer. Je to taková rutina den pod dni. Člověk hlavně čeká, co bude. Situace se zatím vyvíjí spíš k horšímu.

Já ale věřím, že se to už brzy zlepší a všichni to zvládneme. Jak vám chybí pravidelné cepování kouče Petra Rady?

Když si to přečte, tak mě asi vyhodí (usmívá se). Samozřejmě mi chybí celá kabina i pan trenér. Ten má sice svůj přístup, ale ten přístup je férový a spravedlivý. Když na nás zařve, tak to má svůj důvod. Hlavně mi už ale chybí fotbal jako takový.Jak podle vás celá situace dopadne?

Dohraje se sezona?

Těžko říct. Tím, že se posunulo EURO, tady ta možnost určitě je. Pokud ale nouzový stav posuneme o další měsíc, už to bude hodně natěsno. Uvidíme, jak to dopadne. V sázce je nasazení do evropských pohárů a spousta dalších věcí. Já doufám, že by se liga ještě dohrát mohla, ale spíš si myslím, že to asi nevyjde.

Kdyby ale byla soutěž předčasně ukončena, třetí místo by pro Jablonec jistě bylo hodně příjemné...

Určitě nebudu říkat, že by nám tohle umístění vadilo. Třetí příčka znamená evropské poháry, což byl jeden z předsezonních cílů klubu. Sice by nešlo o výsledek za všech 36 kol, ale ta situace je pro každého stejná. Takže bychom tohle místo brali všemi deseti.

A jak to bude přímo s vámi? V Jablonci hostujete ze Slavie, kam byste se měl v létě zase vrátit…

Asi všichni tuší, že moje cesta zpátky do Edenu už není příliš reálná. Mám tam sice ještě rok do konce smlouvy, ale teď nikdo neví, jak to bude. Pokud by to bylo prospěšné pro obě strany, tak klidně zůstanu dál v Jablonci. Je tu skvělé zázemí, a i když se jedná o menší město, pohárové ambice jsou tu každý rok. Rozhodně tak nemám důvod odsud utíkat.