Hložek: Pokud v březnu 2021 povedeme ligu a já budu v popředí tabulky střelců, bude to super

Hložek: Pokud v březnu 2021 povedeme ligu a já budu v popředí tabulky střelců, bude to super

Čerstvý Talent roku 2019 Adam Hložek, který dokázal porazit Alexe Krále ze Spartaku Moskva i Michala Sadílka z PSV Eindhoven, už se cítí být ve Spartě pevnou součástí áčka a je mentálně odolnější, než když se v prvním týmu na Letné rozkoukával.

"Strašně mi dá jenom to, že můžu být v jednom týmu třeba s Davidem Bičíkem nebo Bořkem Dočkalem. Hltám každé jejich slovo a snažím se brát jejich rady k srdci. Jasně, před zápasy jsem pořád nervózní, nechci zklamat, ale už to je jiné než třeba před rokem. Soupeři mi sice dávají sežrat, že jsem mladej a ať si nevyskakuju, ale to už ani moc nevnímám," ozřejmil sedmnáctiletý teenager.

Na to, že je slavné "S" v tabulce Fortuna:ligy až deváté, se mu však moc dobře nedívá. "Současné postavení Sparty mě mrzí. Už minulá sezona byla samozřejmě hodně za očekáváním a před současnou jsme měli velké plány. Bohužel to zase nevychází, došlo k další změně trenéra a teď se musíme všichni semknout, abychom ze zbytku sezony vydolovali co nejvíc. Jestli se tedy vůbec něco bude dohrávat. Můj obrovský cíl a sen je udělat nějaký velký týmový úspěch se Spartou a hrát v tom důležitou roli," pronesl kolega Tetteha s Kozákem.

A co nejbližší cíle pro rok 2020 a možná i 2021? "Určitě chci být dál pevnou součástí Sparty. Pokud příští rok v březnu povedeme ligu a já se třeba budu pohybovat v popředí tabulky střelců, tak to bude super. Opravdu chci se Spartou vyhrát něco velkého. A za rok bych chtěl mít v kapse také postup na Euro jedenadvacítek, na čemž mi také záleží. A jestli budu ve hře o regulérní evropský šampionát? Tak daleko upřímně nekoukám, záleží na mnoha okolnostech a nechám tomu volný průběh. Když se bude dařit mně i Spartě, třeba se do hledáčku trenérů nároďáku také časem dostanu," uzavřel optimisticky naladěný sparťan.