Kladrubský o opotřebované chrupavce ví, ale další operaci odkládá až po kariéře...

Kladrubský o opotřebované chrupavce ví, ale další operaci odkládá až po kariéře...

Jeden z nejznámějších ligových veteránů Jiří Kladrubský byl v průběhu zimní přestávky přibržděn dalším operačním zákrokem prasklého menisku a výhledově ho čeká ještě jeden. Ten však obránce Dynama České Budějovice odkládá až na dobu, kdy profesionální kariéře definitivně zamává...

Jak vypadají jeho současné dny? "Jeden je jako druhý. Nejdůležitější je pro mě běhání s klubovým kondičákem Martinem Heldem, abych mohl začít naplno trénovat s týmem, až to zase půjde. Běhání s rouškou není dvakrát příjemné, ale nedá se nic dělat. Snad to bude co nejdřív, i když je to zatím jen zbožné přání. Čísla kolem koronaviru pořád rostou. S opatřeními bych možná ještě přitvrdil," pronesl v interview pro iSport.cz mistr české i slovenské nejvyšší soutěže.

A co jeho koleno, které už toho v minulosti nezažilo málo? "Po dvou měsících mě poprvé nebolí. Je to úleva. Na jednu stranu mě mrzí, že nemůžu trénovat s týmem, ale když vidím, co se děje u nás i jinde, říkám si, že to tak asi mělo být. Aspoň mi to dalo čas se ještě líp připravit, budu ve stoprocentní formě," navnadil jihočeské fanoušky čtyřiatřicetiletý bek, jenž si před pár lety zahrál také v Itálii a Řecku.

Jak uvedl sám kolega Drobného se Sivokem, po pěti dnech po zákroku již normálně chodil a po předešlých zkušenostech tomu všemu říkal "rýma v koleni". Pochvaloval si také to, že neztratil skoro žádnou svalovou hmotu, což považuje za velké plus a nyní se tak má opět od čeho odpíchnout. Výhledově se však ještě jednoomu zákroku stejně nevyhne.

"Na rezonanci mi našli opotřebovanou chrupavku a primář se mě rovnou zeptal, jestli ji chci udělat taky. Jenže to by znamenalo pauzu třeba na půl roku, rehabilitace by byla dlouhá. Na tuhle operaci půjdu až po kariéře. Může se taky stát, že nevydrží. Na 90 procent by to byl můj konec, už bych asi neměl sílu se vracet. Doufám, že to nějakou dobu vydrží, rád bych si dal ještě jednu sezonku," zasnil se směrem k ročníku 2020/2021 velezkušený Kladrubský, jehož slova publikoval server isport.blesk.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.