Nový trenér Příbrami Horváth se propadáku nebojí a je vděčný za šanci

Nový trenér Příbrami Horváth se propadáku nebojí a je vděčný za šanci

Příbram je po 24 kolech stále na poslední pozici a na předposlední Opavu ztrácí tři body. Příbramský boss Jaroslav Starka se proto odhodlal k výměně trenéra, který by měl dodat týmu nový impuls.

Sáhl přitom na Pavla Horvátha, pro kterého to bude jeho trenérský prvoligový debut. I když ho v Příbrami čeká velmi těžký úkol, Horváth podle svých slov ani na okamžik neváhal a doufá, že napodobí Karla Jaromíra, který se z Příbrami odrazil k velké trenérské kariéře.

Nedávno jsem byl na rozbruslení s hokejovým nároďákem, taková blbost, co? Ale kolik lidí by si to asi přálo absolvovat…A to samé platí i o tomhle. Těch míst v lize je šestnáct, jasně, spousta lidí si řekne, že jsem blázen, ale třeba by taky hodně z nich chtělo být na mém místě, zkusit si to. A pokud si to nezkazím sám, může to být třeba dobrý odrazový můstek k tomu, abych byl lepší trenér. Neříkám, že Příbram bude deset let vyhrávat, proč by však nemohla hrát dobrý fotbal a být ve středu tabulky,“ řekl nový trenér Příbrami pro Deník Sport.

I přes to, že Horváth byl pro Jaroslava Starku až třetím kandidátem na místo trenéra po Karlu Jarolímovi a Bohumilu Pánikovi, je za šanci vděčný a bere to jako prestižní místo. „Vím, že přede mnou byl pan Starka v kontaktu se samými renomovanými trenéry, kteří se s ním nedomluvili, ale pro mě je to výzva, čeho jsem schopný,“ reagoval Horváth na dotaz Deníku Sport, jestli ho neodrazovala pozice Příbrami.

Doufejme, že aktuální situace dovolí Horváthovi premiéru v první lize ještě v aktuální sezóně.