Součkovi možná v létě ubude konkurent. O hvězdu West Hamu má zájem Chelsea

Součkovi možná v létě ubude konkurent. O hvězdu West Hamu má zájem Chelsea

Londýnská Chelsea shání defenzivního záložníka už delší dobu a vypadá to, že už je rozhodnuto o konkrétním jménu.

Vedení Chelsea se rozhodlo věnovat maximální pozornost k zisku Declana Rice.  Jednadvacetiletý anglický reprezentant v letošní sezóně dosud nastoupil do 29 zápasů, ve kterých si připsal dvě asistence. Střílení gólů a nahrávání na ně není jeho hlavním úkolem. Vzhledem ke svému postu defenzivního záložníka má spíše za úkol černou práci a podporu defenzívy.

Vzhledem k jeho věku a faktu, že má ve West Hamu smlouvu ještě na další 4 roky, je jasné, že Chelsea bude muset sáhnout hluboko do kapsy. Jeho cenu zvyšuje i skutečnost, že má anglické občanství, i když v mládežnických kategoriích reprezentoval Irsko.

Pokud by Rice opravdu do Chelsea přestoupil, ubyl by Součkovi velký konkurent v boji o základní sestavu. Doteď Souček nastupoval výš, než byl zvyklý ze Slavie a reprezentace, protože post defenzivního záložníka má předplacené právě mladičký Angličan. Ale v případě Riceova odchodu, mohl by bývalý slávista i ve West Hamu nastupovat na své primární pozici.

O tom je ale předčasné nyní spekulovat, protože stále není jasné, kdy a jestli se vůbec znovu spustí anglická Premier League a jak dopadne Součkův trvalý přestup do Anglie.