Hráčům Bayernu, Schalke, Dortmundu či Leverkusenu se sníží platy...

Hráčům Bayernu, Schalke, Dortmundu či Leverkusenu se sníží platy...

Bundesliga se kvůli právě probíhající krizi koronaviru přerušila po pětadvaceti kolech od třináctého březnového dne a zatím je ve hvězdách, kdy se znovu rozjede a zda se sezona 2019/2020 vůbec dohraje.

Na neobvyklou situaci už reagují hráči i funkcionáři jednotlivých klubů, kteří si kvůli výpadku finančních příjmů odsouhlasili snížení gáží.

Právě to nastalo také v Bayernu Mnichov, který v uplynulém soutěžním ročníku investoval do platů 336 milionů eur (to vše při celkovém obratu 750 milionů eur).

Zaměstnanci bavorského giganta z Allianz Areny se tento týden zřekli dvaceti procent svých výdělků a se svým chlebodárcem tak projevili solidaritu.

S redukcí a utahováním opasků pak souhlasily i jiné celky německé ligy včetně Werderu Brémy, Bayeru Leverkusen, Borussii M´gladbach, Schalke 04 či Borussie Dortmund.

"Máme obavy a hráči taky. Každý chce pomoci svému klubu. To se netýká jen hráčů, ale i vedení," citoval web sport.sk slova dlouholetého sportovního ředitele momentálně pátého Leverkusenu Rudiho Völlera.