Starka navrhuje rozšíření ligy na 20 klubů. Má jít o šanci pro mladé a nebude třeba nadstavby

Starka navrhuje rozšíření ligy na 20 klubů. Má jít o šanci pro mladé a nebude třeba nadstavby

Ohledně dohrání stávajícího ligového ročníku začíná být příbramský boss Jaroslav Starka spíše pesimistou a předpokládá nemalé finančí ztráty pro všechny profesionální kluby včetně jeho Příbrami, která by mohla přijít až o patnáct až dvacet milionů korun.

"Po nás, při našem rozpočtu do 50 milionů na sezonu, je to rána. Už takhle to skládáme jako vlaštovka hnízdo," poteskl si na portálu seznamzpravy.cz šéf Horvátha, Rezka, Slepičky a spol.

Jaký názor má pětašedesátiletý funkcionář na to, zda se Fortuna:liga dohraje? "Všichni zodpovědní se pořád tváří, že určitě. Já když si pustím televizi a poslouchám, jak těch případů přibývá, a to už vůbec nemluvím o cizině, kde je to v řadě zemí daleko horší, tak se velmi obávám, že v nejbližších týdnech a měsících ligu dohrát nepůjde," pronesl v interview pro web seznamzpravy.cz protřelý podnikatel.

Jednou z možností je, že by se nejvyšší soutěže anulovaly, což by mohlo jeho značce přivát vytouženou záchranou. "Samozřejmě, ale já takhle nepřemýšlím. Zaprvé klukům věřím, že by to ještě zachránili. A moc bych si přál, aby se liga dohrála. Protože jestli se nedohraje, tak na tom budeme moc tratit všichni, nejen ten, kdo by sestupoval, všichni. Ale mě by tedy spíš překvapilo, kdyby to dohrát šlo. Vezměte si to takhle: Fajn, Od nějakého data se vyhlásí, že hráči mohou na stadion, že se může hrát, třeba bez diváků. Ale pak stačí jeden nakažený hráč, celý jeho tým půjde zase automaticky do karantény. A už se vám to zase rozsype pod rukama," pokračoval na webu seznamzpravy.cz první muž příbramského fotbalu.

Sám zastává názor, že by se mělo začít na možných scénářích pracovat a nečekat na to, že z nebe spadne zázrak. Jeho návratem je rozšíření nejvyšší soutěže, na což by možná mohly slyšet i v současnosti druholigové značky jako Pardubice, Jihlava, Brno, Viktoria Žižkov, Dukla či Hradec Králové...

"Podívejte se na vládu. Zasedají denně, pořád jsou tiskovky, pořád nová opatření. A co dělá fotbal? Čeká, ovšem podle mě není čas čekat. Vycházejme z toho, že se I. a II. liga nedohrají. Tak co s tím? Co třeba vzít ty tři čtyři kluby ze druhé ligy, co mají vyhovující stadion, a pojďme hrát nejvyšší soutěž o 20 týmech. Nikdo se nebude cítit poškozený, vygenerovalo by to pro každou sezonu 8 dalších kol, o které šéfové ligy tak stojí. No tak to hrajme takhle, na 20 účastníků, dostane šanci spousta mladých kluků. A žádná nadstavba nebude potřeba. Jak říkám, doplnil bych to o kluby se slušným stadionem, stejně nikdo jiný nahoru nemůže," zakončil na seznamzpravy.cz velký milovník rapové hudby.