Šéf Jablonce se s hráči dohodl na snížení platů, třetímu týmu tabulky to výrazně pomůže

Šéf Jablonce se s hráči dohodl na snížení platů, třetímu týmu tabulky to výrazně pomůže

Protože sponzoři třetího Jablonce v současné době ze zřejmých důvodů utáhli kohoutky, šéf severočeské značky ze Střelnice Miroslav Pelta se s hráčským kádrem dohodl na snížení platů.

"V tuto chvíli, kdy se nehraje liga a společnosti, které sponzorují sport a hlavně fotbal, mají své vlastní potíže, aby vůbec mohly nějakým způsobem fungovat, se výrazně omezil přísun financí do profesionálního sportu," pronesl na webu fkjablonec.cz tiskový mluvčí Martin Bergman.

"Majitel klubu Miroslav Pelta jednal s hráči, aby se společně dohodli na úpravě stávajících platových nároků. Pro klub je důležité, že došli ke vzájemné shodě a klubu to v následujících měsících výrazně pomůže. Velmi si ceníme přístupu hráčů, kteří vnímají tuto situaci a snaží se klubu pomoct také touto formou," doplnil zaměstnanec klubu, který se spoléhá na hráče jako Jovovič, Matoušek, Doležal či Chramosta.

Dohodu s vedením potvrdil také kapitán a nejzkušenější hráč mužstva Tomáš Hüsbchman. "My sami hráči to vnímáme tak, že je potřeba klubu nějakým stylem pomoct. Každý se stará sám o sebe, ale musí koukat i na ostatní," pokračoval bývalý hráč Sparty či Šachtaru Doněck.

Konkrétní suma nepadla, ale podle všeho půjde o desítky procent. "Po domluvě s prezidentem jsme přišli s nějakým návrhem, když se teď nehraje a trénuje se individuálně, tak aby se zredukovaly naše finance. A tím bychom ulehčili trochu rozpočtu a fungování klubu. Určitě to každý vnímá tak, že bychom nechtěli, aby v Jablonci fotbal skončil nebo aby klub měl problémy kvůli tomu, že v uvozovkách „teď nehrajeme, ale bereme pořád peníze“," zakončil osmatřicetiletý středopolař s reprezentační minulostí.