Turecká liga je fotbalovější než česká, není tolik silová a taktická svázaná, míní Mešanovič

Turecká liga je fotbalovější než česká, není tolik silová a taktická svázaná, míní Mešanovič

Než se po přerušila sezona Süper Lig, stihlo se odehrát šestadvacet kol, po nichž uzavírá osmnáctimístný peleton Kayerispor, jehož trikot obléká od zimy i devětadvacetiletý bosenský forvard Muris Mešanovič.

Ofenzivní hráč, jenž byl předtím více než dekádu v Česku, kde oblékal trikoty Jihlavy, Jablonce, Slavie či Mladé Boleslavi, pracuje v novém prostředí i pod chorvatskou legendou Robertem Prosinečkim a dosavadních devět vystoupení v základní sestavě přetavil ve tři přesné zásahy i jednu gólovou asitenci a na nejlepšího střelce týmu ztrácí pouze jednu trefu.

"Jsme v tabulce poslední, přesto v Kayseri chodilo pravidelně dvacet tisíc lidí. V zimě nás přišlo opravdu hodně nových, trvalo, než jsme začali vnímat, co po nás trenér chce. Z posledních šesti utkání jsme tři vyhráli, prohráli jsme jen jednou. Všechno šlo nahoru," pochvaloval si na webu sport.cz rodák ze Sarajeva, jenž má v Kayseri i svou rodinu, čili manželku Naďu a syna Aliho.

I když vyměnil boj ve špičce o bitvu o udržení (podobně je na tom ve druhé bundeslize jeho někdejší kolega z Edenu Josef Hušbauer), odchodu do turecké nejvyšší soutěže v žádném případě nelituje. Ba naopak...

"Chtěl jsem zkusit něco jiného. Turecká liga je fotbalovější než česká, není tolik silová a taktická svázaná. Největší rozdíl je ale celkově v zázemí klubů, které je všude na top úrovni. A pochopitelně také v zájmu médií a fanoušků. Neumím turecky, ale pro Turky musí být strašně smutné, když teď nemají fotbal. Až se liga znovu rozběhne, budou stadiony plné k prasknutí," předpověděl na stránkách sport.cz mistr české ligy ze sezony 2016/2017.