Jakými kluby prošli a na jakých adresách nyní zastihnete tři syny trenéra Hapala?

Jakými kluby prošli a na jakých adresách nyní zastihnete tři syny trenéra Hapala?

Padesátiletý Pavel Hapal měl za sebou velmi pestrou kariéru jako hráč a má ji i jako trenér, protože nynější angažmá u slovenského národního mužstva už je jeho jedenáctou štací.

Jeho rodina však fotbalem doslova dýchá, o čemž svědčí to, že se mu potatili všichni tři potomci Lukáš, Ondřej i Štěpán. "Fotbal je u nás doma denní téma číslo jedna, zvlášť nyní, kdy nejezdím do Bratislavy a necestuji do ciziny. Manželka říká, že ho máme všichni k snídani, obědu i k večeři," sdělil Hapal, jehož slova vyšla na gol.cz.

A kde konkrétně můžeme jeho syny zastihnout v současnosti? "Nejstarší Lukáš, kterému je osmadvacet, hraje nyní ve Švýcarsku, má to tam spojené i s prací. Předtím hrával tady třetí ligu v Mohelnici, Prostějově, Jirka Neček si ho vzal do Třince. Volám si s ním teď každý den, protože ve Švýcarsku vypukla epidemie koronaviru dřív než u nás," ozřejmil na stránkách gol.cz někdejší stratég Sparty, Mladé Boleslavi, Zaglebie Lubin, Baníku či Žiliny.

Zbylí dva jsou ještě v teenagerovském věku. "Osmnáctiletý Ondra byl ve Spartě, vrátil se zpátky do Olomouce a hraje za její devatenáctku," informoval v interview pro magazín Gól mistr slovenské ligy z roku 2010, jenž se ujal tamní reprezentace již v roce 2018 po nepříliš úspěšné misi na Letné.

A co benjamínek? "Nejmladší šestnáctiletý Štěpán je odmalička v Sigmě," zakončil pro Gól odchovanec hanáckého fotbalu, jenž se však zatím v Sigmě trenérsky neobjevil a nejspíš to teprve přijde.