Klobása je spíše pesimistou: Příliš nevěřím, že se soutěž opět rozjede

Klobása je spíše pesimistou: Příliš nevěřím, že se soutěž opět rozjede

Jihlavský snajpr Stanislav Klobása zastává názor, že Česká republika podchytila celosvětovou pandemii koronaviru celkem dobře, i tak však není ohledně pokračování rozehrané soutěže optimistou...

"Jsem spíše pesimistou. Budu moc mile překvapený, když se soutěž rozjede. Příliš tomu ale nevěřím," pronesl na webu fcvysocina.cz šestadvacetiletý forvard, který v minulosti prošel také Mladou Boleslaví, Vlašimí a Varnsdorfem.

I přesto se však individuálně připravuje a udržuje tak, jako kdyby se měla FNL opět nastartovat. "Trenér Kučera po nás nechce nic extra náročného. Hlavní je udržet se v rámci možností a domácích podmínek v pohybu. Denně sám běhám k Labi a na dvorku před domem si ordinuji kruhové posilovací tréninky. Myslím, že jsme kondičně připravení už od zimy a nyní se udržujeme. Pokud to situace umožní, tak by nemělo nic bránit rychlému nastartování zápasového kolotoče. Času bude málo a zápasů ještě zbývá spousta. Zpočátku by se nerozehranost týmů a hráčů jistě projevila na kvalitě zápasů. Hodně by to bylo o dodržování taktiky," zavěštil si střelec Vysočiny.

Pakliže by došlo na jeho slova a ročník Fotbalové národní ligy se nedohrál, s devíti vstřelenými brankami by se stal střeleckým králem. "Jako každý fotbalista chci hrát ostré zápasy a ligu regulérně dohrát. Klidně i bez diváků. Úplně nejhorší a hodně demotivující by bylo, kdyby byl tento ročník anulován. A to, že bych takto případně vyhrál soutěž střelců, by pro mne byla chabá náhrada," doplnil na stránkách fcvysocina.cz svěřenec Radima Kučery.