Král o Euru: Viděl jsem v turnaji obrovskou příležitost se ukázat, v repre mám docela silnou pozici

Král o Euru: Viděl jsem v turnaji obrovskou příležitost se ukázat, v repre mám docela silnou pozici

Nepřehlédnutelný Alex Král se v rámci karantény připravuje na třech různých frontách. Noty má jak od svého klubu, čili Spartaku Moskva, tak od svého agenta Karola Kisela a také od svého osobního kouče "na dálku" Petra Gražáka.

"Trenéři nám poslali plán, rozdali nám sporttestery, hodně běhám v parku poblíž bydliště. Jsem v kontaktu se svým manažerem Karolem Kiselem, který se mnou řeší každý detail ohledně hry, posilování, běhání. Abych byl co nejlíp nachystaný, až se zase začne hrát. Kromě toho jsem a budu přes FaceTime ve spojení s Petrem Gražákem, který mě přes telefon koučuje," ozřejmil na serveru gol.cz bývalý obránce Slavie či Teplic.

Jak probíhá poslední zmíněná položka? "Telefon mám postavený na stole, kamera je namířena například na hrazdu. Zkrátka tam, kam potřebuju. Poslouchám trenéra, on mi říká, co mám dělat. S Petrem spolupracuju vlastně od doby, co jsem se nastěhoval do Prahy. Od nějakých třinácti let. Měl jsem v plánu s ním celý březen cvičit přes telefon, na celý duben měl přiletět do Moskvy. Měli jsme mít minisoustředění," doplnil na portálu gol.cz mladý univerzál z ruské Premier League, který se s Gražákem seznámil v Centru pohybové medicíny.

Pochvaluje si ho zejména kvůli skutečnosti, že mu vymýšlí cviky na míru, čili přesně takové, které potřebuje.  "Nejde ani tak o posilování, že bych zvedal těžká závaží, ale o koordinaci svalů. Aby byly vzájemně propojené. V podstatě všechno dělám se svojí váhou. Stojím na balančních pomůckách, na hrazdě dělám speciální cviky. Učí se, když to řeknu lidově, aby spolu svaly kamarádily. Právě na to jsou tréninky zaměřené. Simulujeme také situace, které v zápasech můžou nastat. Například ty v závěru zápasu, kdy jsem unavený. Aby mi svaly fungovaly jako na začátku utkání. Když mě někdo přepálí nebo do mě někdo vrazí, aby se mi nic neutrhlo. Jde o zdravotně posilovací cvičení. Je super, že Petr to vidí i přes telefon," sdělil Král, jehož slova vyšla v magazínu Gól.

To, že je propojení skutečně důkladné, dokreslují i rady ohledně vaření. "Petr studuje tradiční čínskou medicínu, kterou na doporučení od něj tři roky navštěvuji. A pomáhá mi i s vařením, co se týká používání bylinek a podobných ingrediencí. Dává mi skvělé rady. Zasvěcuje mě i do akupunktury," informoval český reprezentant.

Veškerá letošní příprava měla vrcholit k Euru, které se ovšem před pár dny odložilo na rok 2021. "Trošku mě to mrzelo, viděl jsem v turnaji obrovskou příležitost se ukázat. I vzhledem k zápasům, které jsem v reprezentaci odehrál, v ní mám docela silnou pozici. Proto jsem vnímal velkou šanci. Ale je logické, že se hrát letos nebude. Když se podíváme, jaké problémy nákaza po světě způsobila, fotbal musí jít stranou. Je důležité řešit zdraví. Právě v těchto situacích si člověk uvědomí, že je rád, že je zdravý. Přestože přípravě na šampionát podřídil všechno. Teď máme na přípravu o rok víc," snažil se zůstat optimistou Král, jehož vyjádření si lze přečíst na gol.cz.