Sparta jednala i se Skuhravým, jehož nadchl Rosický: Nechápu názory, že není mužem na svém místě

Sparta jednala i se Skuhravým, jehož nadchl Rosický: Nechápu názory, že není mužem na svém místě

Věděli jste, že byl současný kouč Dukly Roman Skuhravý jedním z kandidátů na trenérský post ve Spartě? Osloven byl v létě loňského roku, ale letenské "S" nakonec dalo tříletou smlouvu Václavu Jílkovi, jehož se poté zbavilo hned po prvním jarním kole...

To, že by se k němu aktuálně devátý tým Fortuna:ligy vrátil opět letos v únoru po vyhazovu výše zmíněného, už vůbec nepředpokládal a nedávnou volbu Sparty kvituje. "Myslím, že teď zvolili to nejlepší řešení, které se nabízelo. Pana Kotala znám a jeho práce už je na zápasech Sparty vidět," ocenil zkušenějšího kolegu bývalý stratég Opavy, jehož slova vyšla na portálu aktualne.cz.

Názor, že by se bál převzít nejslavnější tuzemskou značku, ovšem rezolutně odmítá. "Nebojím se ničeho. Že je to Sparta, jací jsou tam hráči a kolik berou, jak se chovají fanoušci. Už jsem si něco prožil a myslím si, že na to hlavu mám. Ale vím, že se zázraky nedají dělat na počkání. Aby mělo mužstvo nějakou tvář, potřebuje čas a k tomu určité kroky. Musíte mít kádr a podporu majitele. Za půl roku se moc udělat nedá. Aby hra měla smysl, vybudoval se kádr, aby se dalo reagovat na poklesy v sezoně, zranění, to není jednoduché. V Německu a Anglii trenéři prostor dostávají, proto jsou dál. Možná to každý nepochopí, ale nedělám fotbal pro to, abych trénoval Spartu anebo Plzeň, ale chci si vyzkoušet, jestli moje koncepce a metody fungují. Proto letní jednání se Spartou bylo z mého pohledu skvělé, motor pro moji práci. Ani nevím, jak dalece bylo z její strany uvažováno, že bych mohl mužstvo převzít," vyprávěl v interview pro aktualne.cz pětačtyřicetiletý odborník, který vtrhl do trenérské branže před sedmi lety v barvách Jablonce, v němž však vydržel jen rok a něco a poté se přesunul do Varnsdorfu.

Současný nadřízený Tetoura, Hrušky, Hadaščoka, Holíka, Haška a spol. navíc ocenil odbornost sportovního ředitele Sparty Tomáše Rosického, jenž je mnohými podceňován. "Když se Tomáš Rosický ozval, nevěřil jsem, že volá mně. Říkám mu - já sestoupil z ligy, nespletli jste si číslo? Jednoznačně jsem si absolutně nedokázal představit, a myslím ani Sparta, že trenér, který sestoupil s jiným týmem z ligy, by v této pro Spartu těžké době ji měl převzít. Kdyby se tak stalo, rozhodně by situace nebyla pro všechny jednoduchá. Ale to nesnižuje hodnotu rozhovoru s Tomášem Rosickým. Bavili jsme se o tom, jak kádr pročistit, co s ním hrát, na co se zaměřit. Rád komunikuju s lidmi, kteří mají ve fotbale větší zkušenosti. Přijímám jejich poznatky, nemusím všechny, ale jsou pro mě obohacující. Byly to dva skvělé rozhovory. Proto nedovedu pochopit názory některých lidí, že Tomáš není mužem na svém místě. Pro mě je přesně ten člověk, který něco dokázal a klub pozvedne. Byl na mne připravený výborně, věděl, co se chce zeptat, co ho zajímá. Moc takových rozhovorů jsem ve své kariéře nezažil. K finančním podmínkám jsme se nedostali, ani nebyly pro mě nejdůležitější, ať to zní jakkoli možná nepochopitelně. Já jsem se chtěl dozvědět, proč Sparta oslovuje trenéra, jako jsem já. To byla pro mě odměna, že někdo vidí, že chci hrát se svým týmem fotbal, který není v českých podmínkách obvyklý. Po druhé schůzce jsme se rozloučili s tím, že mi řekl, že v mé hře s Duklou viděl věci, které chtěl vidět," uzavřel na serveru aktualne.cz stratég aktuálně pátého týmu FNL, na jehož lavičce sedí od září 2018.