Vácha a Podaný se ocitnou v netradiční roli komentátorů. Kdy, kde a proč?

Vácha a Podaný se ocitnou v netradiční roli komentátorů. Kdy, kde a proč?

Tuzemské kluby Sparta, Plzeň a Teplice vysílají své zástupce na charitativní online turnaj hry FIFA 20, který se odehraje prostřednictvím platformy Twitch.tv ve čtvrtek 26. března od 17:00 a jehož výtěžek půjde na podporu Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocní na Bulovce.

Turnaj, jehož se bude účastnit také zástupce Sampi, což je herní tým patřící Jakubu Janktovi ze Sampdorie Janov, budou moderovat dvě známé ligové tváře, které jsou v současnosti k zastižení v barvách Sparty B a Bohemians 1905, a sice Lukáš Vácha a Jakub Podaný.

"Sleduju naši esportovou scénu, FIFU jsem hrával, bude to příjemný zpestření si zakomentovat, když teď máme od fotbalu na trávnících pauzu. Jsem fanoušek Playstationu a hraní her," neměl problém přiznat bývalý český reprezentant, který je ve sparťanské rezervě kapitánem.

Jeho čtvrtečním partnerem bude exletenský obránce s titulem v indické nejvyšší soutěži, který je momentálně oporou vršovických Klokanů. Také on se před dotyčným herním světem neskrývá. "Jsem rád, že mohu podpořit akci, která pobaví a hlavně pomůže. Věřím, že nás čeká spousta skvělých virtuálních výkonů," doplnil dvaatřicetiletý zadák, jenž prošel také Sigmou či Duklou.

Všichni zúčastnění, kteří samozřejmě neopustí své domovy, se vzdali honorářů ve prospěch zdravotníků z "první linie.