Šetříme kontinuálně, bohužel fotbal není pro většinu klubů příliš výdělečný, zní ze Stínadel

Šetříme kontinuálně, bohužel fotbal není pro většinu klubů příliš výdělečný, zní ze Stínadel

Pandemie koronaviru snížila platy například v jablonecké či mladoboleslavské kabině. Pokud jde o teplická Stínadla, na nich se zatím žádné vyložené utahování opasků nedělá...

To vše i přesto, že hráči trénují individuálně, nic se nehraje a déle se nic hrát nebude. "Výplaty dostanou normálně v plné výši," informoval na webu idnes.cz ředitel Sklářů Pavel Hynek.

Severočeská značka může aktuálně ušetřit na osvětlení stadionu či na cestování, ovšem všech nákladů se samozřejmě nezbaví. "My šetříme kontinuálně, bohužel fotbal není pro většinu klubů příliš výdělečný, takže šetřit musíte trvale a v této situaci o to víc. Nevyvíjíte žádnou činnost, nemáte příjem ze vstupného, z reklam. I když to nejsou nějaké velké částky, znát to je," pokračoval na idnes.cz teplický funkcionář.

A co další měsíce, kdyby se nemohlo hrát do června či července? Vedení japonské formy AGC zatím žádné indície, že by začalo šetřit, nevysílá...

"Samozřejmě to může mít výrazný dopad, ale jaký konkrétně, to záleží na tom, jak dlouho to potrvá, a jak se z toho česká a světová ekonomika vzpamatuje. Signály zatím žádné nemám, obavy z toho mít můžu, ale nic s tím neudělám. Jsou to věci, které neovlivníte. Pokud to nastane, budeme se nad tím muset zamyslet," přiznal na stránkách idnes.cz čelní představitel dvanáctého souboru prvoligové tabulky.

Pořád se však snaží být optimistou a věří tomu, že se vše stabilizuje a že se situace bude postupně zlepšovat, aby se sport i kultura opět mohly obnovit.