Odložení Eura o rok by mohlo být živou vodou pro Lvíčata: Zatím jsem se ale soustředil jen na U21, hlásí Krejčí

Odložení Eura o rok by mohlo být živou vodou pro Lvíčata: Zatím jsem se ale soustředil jen na U21, hlásí Krejčí

S ohledem na současnou pandemii koronaviru ve světě byl jubilejní evropský šampionát přesunut na příští rok. Tato informace sice nepotěšila vlivné sponzory a natěšené fanoušky národních výběrů, které na vrcholný turnaj podívají, ale přeci jen bychom mohli nalézt i nějaká pozitiva zmírňující vážnost situace. Současná jednadvacítka disponuje celou řadou zajímavých talentů, jež by za rok mohli být nápomocni i seniorskému výběru. Jsou mezi nimi i Ladislav Krejčí a Adam Hložek.

Lvíčata mají slibně rozehranou kvalifikaci o ME U21, ale v případě dobrých výsledků by některé tváře mohl kouč Jaroslav Šilhavý povolat i pro své záměry. V poslední době takto učinil například u Alexe Krále nebo Michala Sadílka, ale možností je více. Svými výkony v barvách pražské sparty a mládežnického reprezentačního výběru se hlásí o šanci i dvojice mladíků z hráčské agentury  ISM.

Defenzivní záložník Ladislav Krejčí na sebe poutal pozornost již v barvách druholigového Brna, ale ani na Letné se herně neztratil, a postupně se začlenil do základní sestavy. Ve svých dvaceti letech jej čeká velká budoucnost. V české nejvyšší soutěži odehrál již 39 zápasů a vstřelil jednu branku, ale mnohem více se mu daří v národních barvách. Ve výběru U21 naskočil již do šesti duelů, poslední dva odehrál v obraně jako stoper a dal hned tři branky. „Abych pravdu řekl, až tak daleko jsem zatím nepřemýšlel. Soustředil jsem se jen na jednadvacítku, které jsem věřil,“ nechal se slyšet Krejčí, který na svou šanci nespěchá, ale určitě by se jí nebránil.

Pozvánka by se nemusela vyhnout ani sedmnáctiletému Hložkovi, který je v celé řadě žebříčků považován za jeden z nejzajímavějších mladíků na světě. V tuzemské nejvyšší soutěži odehrál v dresu Sparty již 42 zápasů a vstřelil 6 branek. V reprezentačním výběru do jednadvaceti let má pak 8 startů a 3 trefy. „Euro s áčkem by bylo krásné, člověk ho samozřejmě v hlavě má. Bylo by krásné si na něm třeba za rok zahrát. Ale hlavní cíl je dostat se na Euro jednadvacítek a pak se uvidí, co bude dál,“ nechal se slyšet čerstvý držitel ocenění Talent roku.