Útoční hráči, od nichž se v posledních letech čekalo v 1. i 2. lize ještě o chlup víc

Následující seznam nezahrnuje hráče, kteří by vyloženě selhali a své velké předpoklady v žádnou velkou kariéru nepřetavili, nýbrž ta ofenzivní tykadla, od nichž se v jistých fázích kariéry čekalo o něco víc, než to, čím se v našich dvou nejvyšších soutěžích v posledních sezonách prezentovali. Nejde tedy o žádné nenaplněné talenty, ale o prověřené borce, u nichž se možná bude na konci kariéry tvrdit, že mohli hrát v dotyčné branži ještě o něco významnější roli...

Michael Rabušic (30 let, Dynamo)

Třicetiletý rodák z Třebíče s přezdívkou "Rambo" má poměrně pestrý životopis, který ho kromě Vysočiny Jihlava nebo Slovanu Liberec zavál také do Itálie (Hellas Verona, Perugia, Crotone) nebo Maďarska (Szombathelyi Haladás FC) a byť se stále pyšní prvoligovým statusem (Dynamo České Budějovice), jeho gólově nejlepší éra se datuje do ročníků 2011/2012 a 2012/2013. Jestliže ještě někdy v lize překoná své maximum 11 branek za sezonu, bude to překvapení.

Michal Škoda (32 let, Příbram)

Mladší bratr Milana Škody z Rizesporu sice nějaké branky střílí pravidelně a aktuálně je nejlepším střelcem poslední Příbrami, leč kdyby ve své době dával fotbalu více, asi mohl být osobností i jinde, než jen u řeky Litavky a to se vším respektem k Příbrami a jejímu prezidentovi Jaroslavu Starkovi. Bývalému hráči Viktorie Žižkov či Budějovic nevyšlo ani jediné zahraniční angažmá kariéry v norském Lillestromu, kde moc dlouho nevydržel a po jedné zaznamenané trefě se opět vrátil do rodné země.

Pavel Vyhnal (29 let, Teplice)

Devětadvacetiletý Vyhnal naskočil do ligy v sezoně 2010/2011 za Slavii, ale v Edenu se dlouho neudržel a pak začal putovat po dalších tuzemských značkách včetně Táborska, Bohemians 1905, Vlašimi, Slavoje Vyšehrad nebo Zlína, kde si od někdejšího velkého talentu taky slibovali o něco více. Aktuálně je k zastižení na teplických Stínadlech, ovšem na první trefu v dresu Sklářů stále čeká a to měl ve Fortuna:lize již čtrnáct příležitostí.