Koubek věští Bořilovi s Coufalem za tři čtvrtě roku silné zahraniční soutěže...

Koubek věští Bořilovi s Coufalem za tři čtvrtě roku silné zahraniční soutěže...

To, že se odložil evropský šampionát o jeden rok, přinese českému národnímu týmu včetně Jaroslava Šilhavého samé plusy a žádná velká negativa. To vše i přesto, že šance na start zřejmě zhasne u zkušených exslávistů Milana Škody či Josefa Hušbauera.

Přesně to si myslí bývalý stratég Viktorie Plzeň či Slavie Miroslav Koubek, jenž figuroval u reprezentace za vládnutí Karla Jarolíma.

"Je to dobrá výchozí pozice pro celý realizační tým, který měl smlouvu do konce šampionátu. Nyní dostává další rok, má motivaci pracovat, a co si budeme povídat, 12 měsíců plus je zajímavé i z ekonomického hlediska. Ve fotbale říkáme, že každý roček smlouvy je dobrý," pronesl na stránkách isport.blesk.cz osmašedesátiletý rodák z Prahy.

Ve zmiňování pozitiv se musel dle svého vyjádření vrátit do doby, kdy mu šéfoval výše zmíněný Jarolím. "Základ současné reprezentaci vystavěly Karlovy nominace hráčů, kteří v té době byli bez zkušeností a bezejmenní. Ti dnes tvoří základ národního mužstva. Bořil, Coufal, Jankto, Schick, Krmenčík a Masopust. Všichni odehráli premiérový zápas během předchozího velení reprezentace. Současné české mužstvo, kromě jednoho domácího zápasu s Anglií, ukazuje, že je stále křehkou nádobou. Není vyzrálá do top formy. Rok dalšího zrání může týmu jen a jen prospět. Vzhledem k aktuální situaci ve světě nevěřím tomu, že se dohrají evropské soutěže. Situace v top fotbalových zemích je z důvodu šíření koronaviru kritická. Mluvím o Anglii, Francii, Španělsku, či Německu. O Itálii se radši nezmiňuju. Nicméně věřím tomu, že fotbal se začne hrát na podzim," doplnil na serveru iSport.cz někdejší kouč Bohemians 1905, Mladé Boleslavi či Baníku.

I když se zruší druhý ročník Ligy národů, podle Koubka bude další prostor pro zraní repre a z pár dalších ligových ikon by se mohly stát krajánci působící v renomovanějších zahraničích ligách. "Dojde k nabírání dalších zkušeností. Otázkou jsou transfery. Myslím, že v létě k velkým přesunům nedojde. Ale mohou nastat situace, kdy v lednu příštího roku dojde k exodu zajímavých hráčů do silných zahraničních soutěží. Mám na mysli především Coufala a Bořila, což by mělo další pozitivní přínos. Čas hraje pro nás," uzavřel na stránkácH Sportu ostřílený Koubek.