Juventus pomáhá Mackovi s léčbou, i když už mu mladík tak úplně nepatří...

Juventus pomáhá Mackovi s léčbou, i když už mu mladík tak úplně nepatří...

Protože je stále teprve dvaadvacetiletý záložník Roman Macek znovu součástí struktur Juventusu, jehož áčko má nakažené trio Daniele Rugani, Blaise Matuidi a Paulo Dybala, je v karantáně.

Přerušení soutěží ho zastihlo v době, kdy se po dlouhém zranění chodidla připravoval s béčkem Staré dámy a chystal se na návrat na trávníky.

Sám se cítí dobře. "S prvním mužstvem Juventusu občas trénovali někteří hráči béčka, s nimiž jsem do styku přišel. Všem nám pochopitelně nařídili domácí karanténu. U žádného z nás se ale nemoc naštěstí nezjistila. I já se cítím v pohodě. Jsem v neustálém kontaktu s jedním z klubových doktorů Juventusu," ozřejmil mladý středopolař, jehož slova vyšla na sport.cz.

Co to, že je opět součástí Bianconeri, když měl patřit švýcarskému Luganu? "Jsem jeho hráčem. Jenže když se mně na podzim bolesti v chodidlech vrátily, Juventus mně nabídl, že mi pomůže s léčbou. Ponechal si na mě i po přestupu předkupní práva. Já mám navíc se všemi v turínském klubu, do něhož jsem přišel už v šestnácti letech, perfektní vztahy. I proto mi zřejmě chtějí pomoct k brzkému návratu na hřiště. Moc si toho považuju," doplnil na webu sport.cz odchovanec zlínského fotbalu, který v minulosti prošel také Cremonese či Bari.

Jeho pauza od fotbalu už je docela dlouhá a nynější vynucená přestávka mu ohledně návratu do formy také nepomůže. "Pro mě to teď rozhodně není vůbec ideální situace. Zvlášť když se můj zdravotní stav koncem února rapidně zlepšil. Snažím se to ale takhle tolik nevnímat. Já teď potřebuju hlavně rehabilitovat. Cvičení na zpevnění chodidla i v malém bytě zvládám," ubezpčil na webu sport.cz Macek, jenž odehrál za zmíněné Lugano k tomuto datu pouze čtyři soutěžní zápasy a žádný z nich v této sezoně.