Hybš se ještě nevzdal svého snu na proniknutí do reprezentačního áčka

Hybš se ještě nevzdal svého snu na proniknutí do reprezentačního áčka

I když má za sebou v současnosti sedmadvacetiletý krajní obránce Slovanu Liberec Matěj Hybš minulost v české jednadvacítce, na dveře reprezentačního áčka se mu nikdy zaklepat nepodařilo.

Bývalý hráč Sparty, Jablonce či Jihlavy, který je součástí podještědské družiny od podzimu 2017, se však nevzdává ani v tomto směru...

Jak zaznělo na stránkách fcslovanliberec.cz, letenský odchovanec, který je stabilním členem základní sestavy kouče Pavla Hoftycha, má pořád mezi svými íly národní mužstvo. "Osobní cíl? Reprezentace," pronesl na webu svého nynějšího chlebodárce zadák.

A na jakém světovém stadionu by si rád zahrál, nebo se na něj alespoń podíval? "Mám dva: zaprvé Camp Nou, protože jsem vždycky fandil Barceloně, a zadruhé Anfield v Liverpoolu kvůli atmosféře," pokračoval na fcslovanliberec.cz kolega Malinského, Mary, Nguyena a spol.

I když si nemůže vynachválit svého současného šéfa, který mu dopřává důvěru, za nejlepšího trenéra současnosti považuje stratéga Manchesteru City. "Je jím Pep Guardiola, protože se drží strašně dlouho na vrcholu," ozřejmil krajní bek Slovanu.

I když hraje už spoustu let v defenzivní řadě, jeho vzorem byl někdejší špílmachr Ronaldinho, jenž nedávno slavil čtyřicáté narozeniny. Proč zrovna dotyčný bohém? "Protože byl jiný než ostatní. Byl ve své největší slávě nejlepší na světě. Bylo na něm vidět, že fotbal hraje pro radost, pro lidi a pro tým! Ne pro svoje statistiky," uzavřel Hybš, jehož klub se složil pro tamní nemocnici 700 tisíci na plicní ventilátor.