Sparta? Spartak? Ne, bek Ferencvároše Čivič nejvíce vzpomíná na Slovácko

Sparta? Spartak? Ne, bek Ferencvároše Čivič nejvíce vzpomíná na Slovácko

Třiadvacetiletý reprezentant Bosny Eldar Čivič si v posledních pěti letech vyzkoušel hned čtyři různé kluby. Před současným Ferencvarosem Budapešť, do kterého přestoupil loni v létě za milion eur, prošel Spartou, Spartakem Trnava i Slováckem.

Pokud jde o nejvyšší soutěže, nejvíce toho odehrál v Uherském Hradišti (47 ligových vystoupení), poté na Letné (24 ligových startů) a následně ve slovenské lize (8 duelů). Také proto ho pojí nejvřelejší vztah právě k adrese, ve které svou prvoligové působení odpálil...

"Na Slovácko vzpomínám jen v tom nejlepším. Bylo to pro mě velmi důležité období mého startu profesionální kariéry. Tady mě naučili disciplíny, vytrvalosti a jít si za svým snem. Slovácko se stalo důležitou součástí mého profesního růstu. Když jsem v mladém věku přišel, tak to pro mě bylo moc těžké, ale Slovácko mi dalo pocit zázemí rodiny. Věděl jsem, že se na všechny v klubu můžu spolehnout a za to jim i teď moc děkuji," pronesl na webu fcslovacko.cz rodák z Tuzly.

I když už není součástí dění ve Slovácku pár let, vzpomínky mu zůstaly. "Když se řekne Slovácko, tak si vybavím super partu lidí. Doteď jsem s mnoha v kontaktu. Vzpomínám si na první ligové zápasy, první ligovou branku a super fanoušky. Rád vzpomínám na okamžiky v kabině po vítězném zápase, kdy se zpívalo a slavilo," doplnil na stránkách fcslovacko.cz Čivič, který ještě nedokázal odpovědět na otázku, jestli by si dokázal představit návrat do bílého trikotu. "Já ještě tak daleko ještě nepřemýšlím, ale je pravda, že Slovácko a město Uherské Hradiště mám v srdci," zakončil krajní bek, jehož klub se v maďarské NB I vyhřívá na průběžné první příčce.